راه‌کارهای پیشنهادی امام‌جمعه لنگرود به دولت برای حل مشکلات و جبران خسارت‌ها به سیل‌زدگان
راه‌کارهای پیشنهادی امام‌جمعه لنگرود به دولت برای حل مشکلات و جبران خسارت‌ها به سیل‌زدگان

امام‌جمعه لنگرود گفت: راه‌کارها زیادی برای حل مشکلات و جبران خسارت‌ها به سیل‌زدگان وجود دارد ولی این‌ها مستلزم این است که دولت بخواهد.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته لنگرود با بیان اینکه با اشاره به سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ارتش در طول چهل سال از عمر انقلاب، مقتدرانه درراه استقلال و حفظ تمامیت ارضی کشور در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی توانسته برای مردم دنیا پیام عزت مداری را به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه اوج دلاورمردی های ارتش جمهوری اسلامی در سال ۶۷ بود که حمله آمریکایی‌ها به سکوهای نفتی ایران را دفع کرد گفت: امروز هم ارتش در میدان خدمت به سیل‌زده‌ها، صحنه‌هایی زیبا از ایثار و رشادت و دستگیری از مردم مظلوم سیل‌زده را به نمایش گذاشتند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه عده‌ای از خناثان به دنبال ایجاد شکاف بین ارتش و سپاه بودند و هستند افزود: بیداری فرماندهان ارتش و سپاه مانع از این فتنه شد و تیر دشمن بازهم به سنگ خورد و راهی از پیسش نبردند.

سلیمانی با اشاره به دستور امام خمینی در دوم اردیبهشت‌ماه برای تأسیس سپاه تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین هدف سپاه نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن و کوشش مستمر در تحقق آرمان‌های انقلاب است که با این اهداف سپاه بالاتر از یک‌نهاد است.

وی با بیان اینکه خیمه‌شب‌بازی آمریکا باعث محبوبیت بیشتر سپاه شده است خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید دشمن‌شناس تر از گذشته باشد و معتقدم مجلس و دولت منفعل و ضعیف عمل کرد و باید کل ارتش آمریکا از سوی مجلس تروریست اعلام شود و متأسفانه هنوز عده‌ای در مجلس منتظر تصمیم کنگره آمریکا هستند.

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه هنوز هم دل عده‌ای از نمایندگان مجلس چشم‌انتظار اقدام آمریکا است گفت: بسیاری از نمایندگان به‌صورت فردی اقدامات خوبی برای شهرستان یا استان‌های خود انجام می‌دهند ولی هنوز در مجلس، نمایندگان نتوانستند به‌صورت جمعی روح استکبارستیزی را نهادینه کنند و متأسفانه نظارتی هم نیست.

سلیمانی با اشاره به وقوع سیل در چند استان کشور افزود: متأسفانه سیل در چند استان موجب خسارت‌های زیادی شد و حتی در برخی از استان‌ها مردم درگیر سیل هستند که گروه‌های جهادی و نیروهای مسلح نیز در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان هستند.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور از رهبری درخواست اجازه برداشت پول از صندوق توسعه ملی را کردند تصریح کرد: رهبری باظرافت فرمودند تا آنجا که می‌شود دولت باید خودش به دنبال رفع خسارت‌ها به سیل‌زدگان باشد و برداشت از صندوق توسعه ملی دارای دستورالعمل مشخصی است و نمی‌توان در هر زمینه‌ای از صندوق توسعه ملی پول برداشت کرد.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه راه‌کارها زیادی برای حل مشکلات و جبران خسارت‌ها به سیل‌زدگان وجود دارد خاطرنشان کرد: مدیریت هزینه‌های جاری توسط دولت، تغییر مصرف بودجه پروژه‌ها که نیاز به بودجه اضافی ندارند، استفاده از ظرفیت عظیم نیروهای جهادی و نیروهای مسلح و غیره ازجمله راه‌کارهایی است که دولت می‌تواند از این روش‌ها برای جبران خسارت‌ها استفاده کند.

سلیمانی با اشاره به سفر خود به پل‌دختر لرستان و بازدید از مناطق سیل‌زده گفت: مردم کمک‌های خوبی کردند ولی اوضاع در لرستان خیلی بد است و متأسفانه مدیریت درستی در مناطق سیل‌زده وجود ندارد تا کارها به‌خوبی و درست انجام شود.

انتهای پیام/