تعرفه واردات چای با ارز آزاد محاسبه شود
تعرفه واردات چای با ارز آزاد محاسبه شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات چای گفت: تعرفه واردات چای نیز باید با ارز آزاد محاسبه شود.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی در سومین جلسه کمیته تخصصی چای گیلان در سالن اجتماعات استانداری با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از چای اظهار کرد: در بررسی‌ها برای تعیین قیمت چای باید نظرات کارشناسی داد چون وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی در تهران، از استان‌ها نظرات کارشناسی مطالبه می‌کنند‌.

وی بر لزوم حمایت از چایکار توسط مدیران کارخانجات تأکید کرد و افزود: درگذشته چای در کارخانجات انبار می‌شد و کشاورزان از ما می‌خواستند از کارخانجات حمایت کنیم اما امروزه باید کارخانجات از کشاورزان حمایت کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به رقابتی شدن خرید چای در کارخانه‌ها گفت: کارخانجات چای توان رقابت دارند و نباید این فضا را از بین برد.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت با تأکید بر تغییر تعرفه واردات چای بیان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی از چای حذف‌شده و محاسبه تعرفه واردات نیز باید با ارز آزاد باشد.

لاهوتی با تأکید بر تسریع در پرداخت حق بیمه کشاورزان تصریح کرد: بیمه خسارت سال گذشته چای‌کاران پرداخت‌نشده و لازم است هر چه سریع‌تر خسارات چای‌کاران پرداخت شود.

وی با بیان اینکه دولت ۳۰۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای آبیاری تحت‌فشار پرداخت می‌کند افزود: دولت این مبلغ را برای افزایش تولید تخصیص داده و لازم است در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به وجود بالغ‌بر ۵۰ هزار تن چای سنواتی در انبارها گفت: این چای نباید به مزایده برود بلکه باید مستقیماً به دست صادرکننده برسد.

انتهای پیام/