تملک حدود ۳۰ هکتار از شهرک صنعتی یعقوبیه لنگرود
تملک حدود ۳۰ هکتار از شهرک صنعتی یعقوبیه لنگرود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی یعقوبیه شهرستان لنگرود از تملک حدود ۳۰ هکتار از این شهرک صنعتی خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، محسن صالحی‌نیا امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی یعقوبیه شهرستان لنگرود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون حدود ۳۰ هکتار از شهرک صنعتی یعقوبیه مورد تملک واقع‌شده و طبق تفاهم‌نامه، امکانات و منابع در دسترس امکان توسعه زیرساخت‌ها و استقرار صنایع در این شهرک فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد، افزود: ۴۳ هزار واحد تولیدی با بیش از دو میلیون نفر در این نواحی فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حدود ۲۰ درصد از این صنایع با رکود مواجه هستند که این ارقام متغیر است گفت: گاهی اوقات برخی صنایع به چرخه تولید برمی‌گردند و یا اینکه تولیدات، زیر ظرفیت حداقل اقتصادی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به چهار روش حمایتی و ایجاد شرایط مناسب برای بهره‌وری و رونق تولید، تصریح کرد: تأمین سرمایه در گردش، تأمین منابع برای اصلاح ساختار، نوسازی و بازسازی واحدهایی که به رکود رسیدند، واحدهای در حال ساخت‌وساز و رسیدن به شرایط مناسب برای تولید ازجمله این روش‌هاست.

صالحی‌نیا با اشاره به حمایت از کسب‌وکارها برای بازگشت به چرخه تولید بیان کرد: در تبصره ۱۸ تأکید شده منابعی برای عارضه‌یابی عملیاتی اختصاص ‌یابد که مجدداً به چرخه تولید برگردند.

انتهای پیام/