استقبال ۱۰ هزارنفری گردشگران از هفتمین جشنواره بهارنارنج در کومله
استقبال ۱۰ هزارنفری گردشگران از هفتمین جشنواره بهارنارنج در کومله

بخشدار کومله از استقبال حدود ۱۰ هزارنفری گردشگران از هفتمین جشنواره بهارنارنج در کومله خبر داد.

محمدعلی خداجو در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به حضور پرشور مردم از جشنواره بهارنارنج در کومله اظهار کرد: هفتمین جشنواره بهارنارنج باهمت شهرداری و شورای شهر کومله برگزار شد که مورد استقبال مردم و گردشگران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این جشنواره همه‌ساله در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود گفت: در سال جاری به دلیل مشکلات اقتصادی و بحران سیل در چند استان کشور تمام امکانات و ظرفیت‌های بخشداری و شهرداری‌ها معطوف به کمک به هم‌وطنان بود که نتوانست به جشنواره آن‌طور که باید بپردازد ولی بااین‌وجود نیز شهرداری و شورای اسلامی کومله همت کردند و با کمترین نقصانی جشنواره را برگزار کردند.

بخشدار کومله با اذعان به اینکه با توجه به نزدیکی ماه رمضان و تداخل زمانی بازمان اصلی شکفتن بهارنارنج، موجب شد که تبلیغات کمتری در خصوص جشنواره انجام شود افزود: با توجه به تبلیغات دیرهنگام به دلایلی که گفته شد ولی بازهم شاهد حضور خوب شهروندان و گردشگران در این مراسم بودیم.

خداجو با بیان اینکه امسال به دلایل مشکلات اقتصادی و نقل و انتقالات مالکیت کارخانه‌های چای که در سال‌های قبل فضای دل‌انگیز آن‌ها، میزبان جشنواره بود، بخش خصوصی برای برگزاری این جشنواره ورود نکرد خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حدود سه هزار صندلی در نظر گرفته‌شده بود که طبق برآوردهای انجام‌شده حدود ۱۰ هزار نفر در جشنواره امسال شرکت کردند.

وی با بیان اینکه حفظ سنت و آئین‌های بومی و محلی یکی از اهداف جشنواره بهارنارنج است گفت: ۵۰ غرفه ارائه محصولات محلی، عرقیات و صنایع‌دستی نیز در حاشیه برگزاری این جشنواره برای عموم به نمایش درآمد و لافند بازی، بازی‌های بومی محلی، اجرای موسیقی سنتی و اجرای نمایش تئاتر ازجمله برنامه‌های جانبی هفتمین دوره جشنواره بهارنارنج در کومله لنگرود بود.

انتهای پیام/