اجرای طرح هادی در ۷۷ روستا گیلان در سال ۹۷
اجرای طرح هادی در ۷۷ روستا گیلان در سال ۹۷

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان با بیان اینکه طرح هادی باعث توسعه و‌ رونق اقتصادی و اشتغال روستاها می‌شود گفت: در سال گذشته در ۷۷ روستا گیلان با مبلغ سه میلیارد اجراشده و امسال سعی شده همه جوانب برای اجرایی شدن این طرح در نظر گرفته شود.

به گزارش لنگرخبر، محمد اکبرزاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرایی شدن طرح بوم گردی باعث رونق اشتغال در استان گیلان می‌شود اظهار کرد: استان گیلان به لحاظ جذب توریست و جاذبه‌های گردشگری دارای مزیت های بسیار فراوانی است که سعی شده در طرح بوم گردی به این ظرفیت‌ها توجه شود.

وی با اشاره به بازنگری در طرح هادی روستایی گفت: طرح هادی یکی از پروژه‌های مهم استان و‌ کشور است که سعی شده امسال این طرح در ۲۰۰ روستای کشور با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان بازنگری شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان با اذعان به اینکه در طرح هادی به ویژگی روستاها نگاه ویژه ای می‌شود تصریح کرد: طرح هادی باعث توسعه و‌ رونق اقتصادی و اشتغال روستاها می‌شود که در سال گذشته در ۷۷ روستا گیلان با مبلغ سه میلیارد اجراشده و امسال سعی شده همه جوانب برای اجرایی شدن این طرح در نظر گرفته شود.

اکبرزاده با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به توسعه بوم گردی در استان گیلان افزود: اماکن جدید معیشتی، فضا‌های جدید آموزشی – ورزشی و بهداشتی – درمانی، گسترش روستا در بخش سکونتگاه‌های روستایی، از جمله کارهای انجام‌شده  برای توسعه گردشگری و بوم گردی است.

انتهای پیام/