مراسم معنوی «مشق نور و حماسه» در لنگرود برگزار می شود
مراسم معنوی «مشق نور و حماسه» در لنگرود برگزار می شود

مراسم معنوی «مشق نور و حماسه» همزمان با ماه مبارک رمضان و شبهای پر خیر پرکت قدر و نیز فرا رسیدن سوم خرداد در لنگرود برگزار می شود.

به گزارش لنگرخبر، سهراب مقدسی از برگزاری مراسم معنوی « مشق نور و حماسه » با حضور اساتید برجسته خوشنویسی گیلان به همت انجمن خوشنویسان ایران شعبه لنگرود با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود در عصر پنج شنبه دوم خردادماه سالجاری خبر داد.

وی از هنر خوشنویسی به عنوان یکی از هنرهای والای اسلامی یاد کرد و افزود : هنر خط در جهان اسلام ، به خصوص در ایران چه در سیر شکوفایی و چه در کاربرد و استفاده از آن ، زلال‌ترین و پاک ترین هنر‌ها به شمار می‌آید. خوش‌نویسی در حالی که کمترین آمیختگی با محرمات و آلودگی با زشتی‌های معنوی را داشته عمدتا در سایه قرآن و کتابت سخن وحی شکفته شده و رشد کرده و بیشتر در خدمت ترویج مفاهیم ارزشمند الهی و انسانی قرار گرفته است و این بدان معناست که خطاطان هنرمند و هنرمندان خطاط نیز از زمره‌ی منزه‌ترین و پاک‌ترین هنرمندان روزگار بوده‌اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود همچنین بیان داشت : در این همایش اساتید برجسته خوشنویسی گیلان درکنار یکدیگر به نگارش آیات قرآن، احادیث، ادعیه مربوط به ماه مبارک رمضان ، اشعاری در وصف حضرت علی(ع) و نیز مطالبی در خصوص گرامیداشت سوم خرداد خواهند پرداخت.

مراسم معنوی « مشق نور و حماسه » ساعت ۴ عصر الی اذان مغرب روز پنج شنبه دوم خردادماه سالجاری در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود پذیرای علاقمندان می باشد.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی ارشاد