جوانان و نوجوانان در تیررس آسیب‌های فضای مجازی
جوانان و نوجوانان در تیررس آسیب‌های فضای مجازی

کارشناس اجتماعی پلیس لنگرود با بیان اینکه مدارس بایستی سنگری مقتدر در مواجهه با جنگ نرم دشمن باشند گفت: فضای مجازی نیز همچون فضای حقیقی از تیررس کشورهای غربی مصون نمانده و تبدیل به دست‌آویز و ابزاری برای رسیدن آن‌ها به اهداف جنگ نرم  علیه جوانان و نوجوانان شده است.

به گزارش لنگرخبر، سروان “حسن محبی ” در راستای اجرای برنامه‌های آموزشی در جهت ارتقاء سطح آگاهی دانش‌آموزان با حضور در جمع دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه امام علی (ع) اظهار کرد:‌ مدارس بایستی سنگری مقتدر در مواجهه با جنگ نرم دشمن باشند.

وی با بیان اینکه اینترنت، دنیای پهناور اطلاعات بوده که کاربران اینترنتی از هر نقطه از جهان و در کمترین زمان ممکن و با یک کلیک اقدام به دسترسی اطلاعات موجود کرده و می‌تواند خواسته‌ها و نیازمندی‌های خود را از آن طریق برآورده سازند گفت: متأسفانه این فضا نیز هم چون فضای حقیقی از تیررس کشورهای غربی مصون نمانده و تبدیل به دست‌آویز و ابزاری برای رسیدن آن‌ها به اهداف جنگ نرم شده است.

کارشناس اجتماعی پلیس لنگرود با اشاره به سوءاستفاده‌های افراد سودجو از فعالان فضای مجازی تصریح کرد: در این فضا اکثر کاربران متخلف با هویت جعلی درصدد سوءاستفاده‌های مالی، انتشار مطالب غیراخلاقی و از همه مهم‌تر استحاله فرهنگ ایرانی و اسلامی را دنبال می‌کنند.

محبی با تأکید بر لزوم آشنایی با ابزار رسانه و چگونگی استفاده از این ظرفیت افزود: جوانان و نوجوانان بایستی با تسلیح خود به سلاح بصیرت و آگاهی ضمن مصون نگه‌داشتن خود از خطرات این فضا و خنثی کردن نقشه‌های دشمنان جامعه را یاری رسانند.

انتهای پیام/