افزایش ۲۰ درصدی خرید تضمینی برگ چای سبز
افزایش ۲۰ درصدی خرید تضمینی برگ چای سبز

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی خرید تضمینی برگ سبز چای گفت: تاکنون ۵۰۰ هزار تن برگ سبز چای خریداری‌ شده که بالای ۹۰ درصد آن درجه‌ یک بوده است.

به گزارش لنگرخبر، حبیب جهانساز امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت برداشت چای در استان‌های شمالی بسیار خوب بوده است، اظهار کرد: استان‌های گیلان و مازندران به دلیل شرایط زیست‌محیطی دارای بهترین شرایط برای کاشت چای هستند که خوشبختانه با تلاش چای‌کاران، وضعیت برداشت چای در این دو استان بسیار خوب و قابل‌توجه بوده است.

وی با اشاره میزان چای خریداری‌شده از چای‌کاران گفت: خرید چای از اردیبهشت‌ماه آغاز شده است که تا به الآن ۵۰۰ هزار تن برگ سبز چای خریداری‌شده که بالای ۹۰ درصد آن درجه‌یک بوده است.

رئیس سازمان چای کشور از افزایش خرید تضمینی چای خبر داد و افزود: با تلاش و پیگیری دولت و با همت چای‌کاران، خرید تضمینی برگ چای سبز، ۲۰ درصد افزایش داشته است.

جهانساز با اذعان به اینکه نیمی از بهای چای‌کاران به آن‌ها پرداخت‌شده است تصریح کرد: تاکنون ۱۵۷ میلیارد تومان بهای برگ چای سبز خریداری‌شده و از این مقدار تاکنون ۸۰ میلیارد تومان آن پرداخت‌شده است و سعی براین داریم تا هرچند روز یکبار مابقی مبالغ را به چای‌کاران پرداخت کنیم.

وی با اعلام قیمت هر کیلوگرم برگ سبز چای در کشور گفت:  با اعلام شورای اقتصاد قیمت تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه‌یک ۳ هزار و ۲۷۵ تومان و درجه‌دو، هزار و ۸۴۹ تومان است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس