پایان خرداد ماه؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی در گیلان
پایان خرداد ماه؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی در گیلان

صاحبان مشاغل تا پایان خرداد ماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جواد انوری، مدیرکل امورمالیاتی گیلان با بیان اینکه صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) حداکثر تا ۳۱ خرداد ماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی سال۹۷ خود را ارائه دهند اظهار کرد: صاحبان مشاغل می‌توانند بدون مراجعه به ادارات امورمالیاتی، از طریق سامانه www.tax.gov.ir اظهارنامه خود را ارائه و مالیات خود را پرداخت کنند.

مدیرکل امورمالیاتی گیلان گفت: صاحبان مشاغل حقیقی از پایان اسفند هر سال (پایان سال مالی) به مدت ۳ماه فرصت دارند تا اظهارنامه‌های مالیاتی خود را در این سامانه ثبت کنند.

جواد انوری، با بیان اینکه همه مودیان مالیاتی که در موعد مقرر نسبت به تسلیم اظهار نامه مالیاتی خود اقدام کنند شامل بخشودگی ۴۰ درصدی مالیات خواهند شد، افزود: چنانچه مودیان مالیاتی در خصوص تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر اقدام نکنند، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل ۴۰درصد مالیات می‌شوند.

وی ، با اشاره به اینکه  اگر مالیات‌دهندگان سر موقع مالیات خود را بدهند بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود، تصریح کرد: یکی از راه‌های مهم کسب درآمد در کشور‌های مختلف مالیات بوده که دولت‌ها از این طریق بسیاری از کمبود نقدینگی خود را جبران می‌کنند، بنابراین از مردم می‌خواهم تا به این امر توجه ویژه کنند.