امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/افزایش ۱ درصدی ازدواج در شهرستان
امیرعلی و فاطمه محبوبترین اسامی والدین لنگرودی است/افزایش ۱ درصدی ازدواج در شهرستان

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود درباره نام‌گذاری نوزادان گفت: در گروه پسران امیرعلی، محمدطاها، ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا، حلما بیشترین نام را داشتند.

مهران کاظم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت‌احوال این شهرستان اظهار کرد: ۱۰۲۸ فقره واقعه ازدواج در سال ۱۳۹۷ در لنگرود به ثبت رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه این تعداد در مدت مشابه سال ۱۳۹۶، ۱۰۱۶ فقره یعنی یک درصد افزایش ثبت ازدواج در این شهرستان وجود داشته است افزود: همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت‌شده است.

 

رئیس ثبت‌احوال لنگرود از ثبت ۱۴۰۶ فقره واقعه ولادت در این شهرستان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۶ ازلحاظ کمی ۱۲۵ فقره یعنی هشت درصد کاهش ولادت در لنگرود وجود داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه تمام وقایع مذکور در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است تصریح کرد: از این تعداد ۷۳۶ نفر معادل ۵۲٫۳ درصد پسر و ۶۶۹ نفر معادل ۴۷٫۷ درصد دختر هستند و تعداد ۱۰۴۰ فقره یعنی ۷۴ درصد از این تعداد در شهرها و تعداد ۳۶۵ فقره یعنی ۲۶ درصد در روستاها متولدشده‌اند.

 

کاظم‌زاده درباره نام‌گذاری نوزادان بیان کرد: در گروه پسران امیرعلی، محمدطاها و ابوالفضل بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، نازنین زهرا و حلما بیشترین نام را داشتند.

 

وی با اشاره به ثبت ۹۵۱ فقره واقعه وفات طی ۱۲ ماه در سال ۱۳۹۷ در لنگرود افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶، ۹۰۶ فقره یعنی پنج درصد افزایش وفات داشته و ثبت تمام این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه صورت گرفته است.

 

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود گفت: از این تعداد ۴۸۳ نفر معادل ۵۰٫۷ درصد مرد و ۴۶۸ نفر معادل ۴۹٫۳ درصد زن فوت کرده‌اند و از این تعداد ۵۲۲ فقره یعنی ۵۴٫۸ درصد وفات شهری و ۴۲۹ فقره یعنی ۴۵٫۲ درصد وفات روستایی است.

 

کاظم‌زاده با اشاره به تعداد ثبت‌نام کارت‌های هوشمند ملی بیان کرد: از ابتدای این طرح تا پایان سال ۱۳۹۷، ۱۰۱۵۰۰ درخواست کارت هوشمند دریافت شده که حدود ۸۶ درصد واجدین شرایط را شامل می‌شود.

وی با اشاره به ثبت‌نام و دریافت کارت هوشمند ملی با توجه به پایان اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم تصریح کرد: از کلیه دارندگان کارت‌هایی که در سال‌های ۸۰ تا ۸۹ صادر گردیده دعوت می‌شود با مراجعه به پایگاه اینترنتی WWW.Ncr.lr ثبت‌نام اولیه و نوبت‌گیری کرده و در تاریخ تعیین‌شده به ادارات ثبت‌احوال، ادارات پست یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/