بیش از ۵ هزار لنگرودی تحت‌پوشش صندوق بیمه روستایی هستند
بیش از ۵ هزار لنگرودی تحت‌پوشش صندوق بیمه روستایی هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان با بیان اینکه ۷۵ هزار و ۷۹۳ نفر در سطح استان تحت‌پوشش صندوق قرارگرفته‌اند، گفت: بیشترین بیمه‌شده در سطح استان به شهرستان لنگرود با پنج‌هزار و ۷۱۴ نفر و کمترین بیمه‌شده به شهرستان تالش با چهار و ۹۰۷ نفر تعلق دارد.

به گزارش لنگرخبر، هانی عارف امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: سال گذشته برای یک‌هزار و ۳۸ نفر از افراد تحت‌پوشش حکم فوت، ازکارافتادگی و بازنشستگی صادرشده که ۵۳۵ حکم مربوط به فوت، ۱۵۳ حکم مربوط به ازکارافتادگی و ۲۲۶ حکم مربوط به بازنشستگی است.

وی تعداد افراد بیمه‌شده تحت‌پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان را ۷۵ هزار و ۷۹۳ نفر دانست و تصریح کرد: بیشترین بیمه‌شده در سطح استان به شهرستان لنگرود با پنج‌هزار و ۷۱۴ نفر و کمترین بیمه‌شده به شهرستان تالش با چهار و ۹۰۷ نفر تعلق دارد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان تعداد افراد مشمول بیمه در شهرستان آستارا را ۹ هزار نفر دانست و گفت: از این تعداد یک‌هزار و ۴۰۵ نفر تا پایان سال ۹۷ تحت‌پوشش صندوق قرارگرفته‌اند که ۴۴۰ نفر مربوط به بخش لوندویل و ۹۶۵ نفر مربوط به بخش مرکزی است.

عارف با بیان اینکه از روستاییان و عشایر استان گیلان انتظار داریم هرچه سریع‌تر نسبت به عضویت در صندوق اقدام کنند، چراکه حادثه خبر نمی‌کند، افزود: رسانه‌ها، دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها نقش تأثیرگذاری در معرفی بیمه روستایی و عشایری دارند که باید از ظرفیت فوق استفاده کرد.

انتهای پیام/