ارسال ۲۷۰ پرونده در زمینه بوم گردی از شهرستان لنگرود به استانداری
ارسال ۲۷۰ پرونده در زمینه بوم گردی از شهرستان لنگرود به استانداری

معاون عمرانی فرمانداری لنگرود با اشاره به تشکیل و ارسال ۲۷۰ پرونده در زمینه بوم گردی از شهرستان لنگرود به استانداری گفت: از این تعداد ۱۴ پرونده که هیچ مشکلی نداشتند با تائید میراث فرهنگی به دو بانک توسعه تعاون و پست‌بانک ارسال شدند تا مراحل قانونی خود را طی کنند.

فرامرز مصطفوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه هدف تمام مجموعه مدیران استانی ایجاد بیشتر اشتغال در منطقه است، اظهار کرد: یک جامعه برای پیشرفت و‌ توسعه نیاز به اشتغال فراگیر دارد و به همین دلیل تلاش تمام مجموعه مدیران استانی و شهرستانی ازجمله لنگرود، فراهم آوردن شرایط اشتغال برای جوانان است.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان لنگرود با اشاره به تعداد پرونده‌های بوم گردی در شهرستان لنگرود گفت: برخی ادعا دارند تاکنون هیچ پرونده بوم گردی از شهرستان لنگرود ارسال نشده درحالی‌که در جلسات مختلف که در این زمینه برگزار کردیم تاکنون ۲۷۰ پرونده به استان ارسال‌شده است.

وی با اشاره به استقبال خوب متقاضیان از طرح بوم گردی در شهرستان لنگرود افزود: ایجاد اشتغال در روستاها، موجب عدم مهاجرت به شهرها می‌شود به همین دلیل روستاییان به‌خصوص مردم روستای کومله و‌ اطاقور طرح‌های خود را به فرمانداری ارسال و پس از بررسی به استان ارسال‌شده است.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان لنگرود با اذعان به اینکه پرونده‌هایی که با دستور عمل استانداری مغایرت داشتند برگشت‌خورده است، تصریح کرد: طبق دستور عمل استانداری، پرونده‌های بوم گردی طی دو جلسه در هر هفته باید بررسی شود و در این بررسی‌ها ۱۴ پرونده که هیچ مشکلی نداشتند با تائید میراث فرهنگی به دو بانک توسعه تعاون و پست‌بانک ارسال شدند تا مراحل قانونی خود را طی کنند.

مصطفوی با تأکید بر احداث واحدهای بوم گردی در شهرستان لنگرود بیان کرد: از ۱۴ پرونده‌ای که به بانک‌های موردنظر ارسال‌شده، چهار پرونده آن مرمتی و‌ مابقی احداثی بوده است.

وی با اشاره به میزان قدرالسهم شهرستان لنگرود در حوزه بوم گردی گفت: قدر سهم شهرستان لنگرود در حوزه بوم گردی ۱۵ میلیارد تومان است که با پیگیری‌های انجام‌شده توانستیم ۳۰ میلیارد تومان یعنی دو برابر قدر سهم واقعی را جذب این شهرستان کنیم.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان لنگرود با بیان اینکه بانک‌ها باید برای رونق طرح بوم گردی با متقاضیان همکاری لازم را انجام دهند، خاطرنشان کرد: از ۱۴ طرح بوم گردی که مجوز لازم را دریافت کرده‌اند یک واحد با هزینه شخصی در حال احداث بنا خود است ولی مابقی متقاضیان وقتی به بانک‌های عامل مراجعه کردند با نبود تسهیلات توسط بانک مواجه شده و نتوانستند طرح خود را آغاز کنند.

به گزارش لنگرخبر، حسین متقی طلب کارگزار توسعه اشتغال گیلان چندی پیش در رسانه‌ها اعلام کرده بود که هیچ‌گونه تقاضای بوم‌گردی از شهرستان لنگرود در سامانه کارا ثبت‌نشده است.

انتهای پیام/