افزایش تعرفه واردات ابریشم از ۱۵ درصد به ۲۶ درصد
افزایش تعرفه واردات ابریشم از ۱۵ درصد به ۲۶ درصد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعرفه واردات ابریشم درگذشته ۲۰۰ درصد بود، گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر این تعرفه به ۱۵ درصد رسید که با اقدامات انجام‌شده تعرفه واردات ابریشم به ۲۶ درصد رسید.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی پیش از ظهر امروز در بازدید از مراحل تولید پیله ابریشم روستای بالاخالجیر شلمان با بیان اینکه مشهد و گیلان بزرگ‌ترین تولیدکننده پیله ابریشم در کشور هستند، اظهار کرد: لنگرود یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های تولید ابریشم در کشور است ولی در سال‌های گذشته به دلائلی شاهد کاهش تولید و عدم‌حمایت از تولیدکنندگان ابریشم بودیم.

وی با بیان اینکه تعرفه واردات ابریشم درگذشته ۲۰۰ درصد بود، گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر این تعرفه به ۱۵ درصد رسید که باعث کاهش تولید ابریشم در داخل و عدم انگیزه تولیدکنندگان ابریشم و افزایش واردات این محصول به کشور شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی جلسات مختلف با دولت تلاش کردیم که تعرفه واردات در حمایت از تولید داخل افزایش یابد، تصریح کرد: با اقدامات انجام‌شده تعرفه واردات ابریشم از ۱۵ درصد به ۲۶ درصد رسید تا تولیدکنندگان ابریشم، شوق بیشتری برای پرورش ابریشم داشته باشند و حمایت‌های بیشتر برای تولید این محصول در حال انجام است.

لاهوتی با بیان اینکه در چند سال اخیر تخم نوغان از چین وارد می‌شد، افزود: متوسط فروش پیله در سال گذشته حدود ۴۰ هزار تومان بود ولی امسال با حمایت‌ها و تدابیر اتخاذشده، این فروش پیله ابریشم به حدود ۸۰ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری توجه به حمایت از تولید داخل افزایش پیداکرده است، اذعان کرد: امکان تولید ابریشم در کشور فراهم است و مجلس و دولت عزم خود را برای حمایت از تولید جزم کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود طی سال آینده تولید ابریشم ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

انتهای پیام/