راه‌های تولید ابریشم تسهیل شود/دلالان مشکل اصلی بازار و تولیدکنندگان
راه‌های تولید ابریشم تسهیل شود/دلالان مشکل اصلی بازار و تولیدکنندگان

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه باید راه‌های تولید ابریشم تسهیل شود، گفت: ایجاد انگیزه تولیدکنندگان ابریشم برای پرورش بیشتر این محصول و حمایت از تولیدکنندگان ابریشم باید از اولویت‌های دولت و مجلس باشد.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در بازدید از مراحل تولید پیله ابریشم روستای بالاخالجیر شلمان با بیان اینکه خودم همراه خانواده از تولیدکنندگان ابریشم بودیم، اظهار کرد: پرورش ابریشم در گیلان قدمت هزارساله و محصولی است که تقاضای جهانی دارد که نشان از اهمیت این محصول استراتژیک دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری وضعیت پرورش و قیمت فروش پیله ابریشم نسبت به سال‌های گذشته بهبودیافته، گفت: ایجاد انگیزه تولیدکنندگان ابریشم برای پرورش بیشتر این محصول و حمایت از تولیدکنندگان ابریشم باید از اولویت‌های دولت و مجلس باشد و باید راه‌های تولید این محصول تسهیل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به مشقت‌های کاشت، داشت و برداشت این محصول استراتژیک افزود: یکی از مشکلات موجود، وجود دلال‌ها است که هم به تولیدکننده و هم‌ به مصرف‌کننده و دولت ضربه می‌زنند که باید دست همه واسطه‌ها و دلالان کوتاه شود.

فلاحتی با اشاره به لزوم حمایت از درخت توت و تولید تخم نوغان در داخل کشور بیان کرد: درگذشته تخم نوغان از کره و ایتالیا وارد می‌شد که در سال‌های گذشته تخم نوعان از چین وارد شد ولی ایران دارای این تکنولوژی است که در زمینه تولید تخم نوغان نیز ورود کنند.

وی با بیان اینکه جوانان ایران نشان دادند که دارای توانایی بسیاری در همه زمینه‌ها هستند، خاطرنشان کرد: ایران باوجود تحریم‌ها در طول انقلاب، دستاوردهای بزرگی را به دست آورده است و تحریم‌ها هیچ‌گاه نتوانست راه پیشرفت ایران و انقلاب را بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تأکید بر لزوم‌ حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی گفت: دلالان مشکل اصلی بازار و تولیدکنندگان هستند و لازم است مسؤولین با کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها، ضمن حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان، شور و شوق فعالیت بیشتر آنان در این عرصه‌ها را افزایش دهند.

انتهای پیام/