پیشرفت ۸۰ درصدی طرح بازسازی باغ ملی لنگرود + تصویر
پیشرفت ۸۰ درصدی طرح بازسازی باغ ملی لنگرود + تصویر

شهردار لنگرود با اشاره به آغاز طرح بازسازی باغ ملی از اسفند ۱۳۹۶ گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح تاکنون بیش از ۸۰ درصد است که پیش‌بینی می‌شود این طرح در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

سید مهدی رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار لنکرخبر با بیان اینکه ایجاد فضای تفریحی در شهرها ازجمله وظایف شهرداری است اظهار کرد: باغ ملی و پارک فجر، دو فضای تفریحی و مکان بازی برای کودکان در لنگرود است که قدمت آن‌ها به بیش از دو دهه می‌گذرد که نیاز به بازسازی و تعویض و تعمیر تجهیزات و اضافه کردن امکانات دارد.

وی با بیان اینکه باغ ملی لنگرود یکی از مراکز تفریحی برای کودکان و فضایی برای سالمندان است گفت: نقشه طرح جدید برای بازسازی باغ ملی توسط مهندسین دانشگاه آزاد لنگرود طراحی‌شده که از بین چند طرح یک طرح که در حال اجراست انتخاب‌شده است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه در نظر داریم با تغییر ظاهری در باغ ملی، فضای مناسب‌تری را برای خانواده‌های لنگرودی مهیا کنیم افزود: در این طرح، فضای ورزشی و تفریحی برای کودکان، فضایی برای سالمندان و ساماندهی تاکسی در اطراف باغ ملی در نظر گرفته می‌شود.

رجایی با اشاره به آغاز طرح بازسازی باغ ملی از اسفند ۱۳۹۶ بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح تاکنون بیش از ۸۰ درصد است که با توجه به روند خوب پیشرفت فیزیکی این طرح، پیش‌بینی می‌شود این طرح در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره با وضعیت پارک فجر لنگرود تصریح کرد: توسعه پارک فجر می‌تواند موجب جذب گردشگر شود که دراین‌باره طرح مطالعاتی آن انجام‌شده است که بعد از تصویب در کارگروه گردشگری استارت آغاز این پروژه زده می‌شود که موجب جذب و ماندگاری گردشگر خواهد شد.

شهردار لنگرود با بیان اینکه هم‌اکنون چند استخر در پارک فجر وجود دارد که میزان کل آن‌ها ۹ هکتار است گفت: در طرح پیشنهادی، استخرها به یکدیگر متصل خواهد شد و در اطراف آن نیز تفریحات آبی، ایجاد مبلمان شهری، فضای سبز و بازی و غیره در نظر گرفته‌شده است.

رجایی با اشاره به پارک حاشیه‌ای در انتهای جاده چمخاله نیز تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر لنگرود در نظر دارد تا با احیا و بازسازی مجدد پارک انتهای جاده چمخاله از ظرفیت توریستی این منطقه به لحاظ عبور مسافران و گردشگران، استفاده و فضایی سبز و شاداب را ایجاد کند.

 

انتهای پیام/