برگزاری گرامیداشت «محمد معین» با حضور وزیر ارشاد
برگزاری گرامیداشت «محمد معین» با حضور وزیر ارشاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مراسم چهل و هشتمین سالگرد درگذشت دکتر محمد معین خالق «فرهنگ معین» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه اشرفیه برگزار می شود.

به گزارش لنگرخبر به نقل از مهر، فیروز فاضلی پیش از ظهر دوشنبه در سفر شهرستانی به آستانه اشرفیه و دیدار با فرماندار این شهرستان که در فرمانداری آستانه اشرفیه انجام شد با اشاره به سابقه فرهنگی و مذهبی این شهرستان، اظهار کرد: آستانه اشرفیه با حضور مرقد مطهر آقا سیدجلال الدین اشرف برادر بزرگوار امام رضا (ع) و مفاخری همچون دکتر معین به عنوان یک هویت مذهبی و فرهنگی است.

وی در ادامه با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه دارای محیطی علمی، فرهنگی و رسانه‌ای است، افزود: یکی از مهم‌ترین مطالبات شهرستان آستانه اشرفیه از اداره کل ارشاد گیلان راه اندازی بنیاد دکتر معین بوده که ما نیز پیگیر این موضوع هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تشکیل یک بنیاد را نیازمند مصوبه هیئت دولت و داشتن ردیف بودجه‌ای مجزا دانست و گفت: بعد از پیگیری‌های فراوان در سطح وزارتخانه مقرر شد در ابتدا یک مؤسسه چند منظوره با مجوز این وزارتخانه راه اندازی شده و اقدامات لازم برای چاپ و نشر آثار، پژوهش‌ها و فعالیت‌های هنری را انجام داده و سپس در مراحل بعدی بتوانیم مجوز راه اندازی بنیاد را از دولت بگیریم.

فاضلی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت چهل و هشتمین سالگرد درگذشت دکتر معین، تصریح کرد: این مراسم ساعت ۲۱ روز پنجشنبه ۱۳ تیر ماه امسال با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان آستانه اشرفیه برگزار می‌شود.

گفتنی است محمد معین متولد ۹ اردیبهشت ۱۲۹۷ در محله زرجوب رشت یکی از محققان برجسته و پدیدآورنده یکی از مهمترین لغت‌نامه‌های فارسی یعنی فرهنگ معین است.

انتهای پیام/