» شهر لنگرود » ضعف برق در شهرستان لنگرود جدی است/فرسودگی دلیل ضعف برق

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۹:۵۵

 کد خبر: 106014

ضعف برق در شهرستان لنگرود جدی است/فرسودگی دلیل ضعف برق

مسؤولین لنگرود در جلسه بررسی مسائل و مشکلات برق نسبت به ضعف برق در این شهرستان انتقاد کردند که شرکت برق استان یکی از دلایل ضعف برق فرسودگی سیم‌ها و ترانس‌های برق را فرسودگی آنان اعلام کرد.

ضعف برق در شهرستان لنگرود جدی است/فرسودگی دلیل ضعف برق

به گزارش لنگرخبر، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات برق شهرستان در فرمانداری این شهر با بیان اینکه ضعف برق در شهرستان لنگرود جدی و وحشتناک است، اظهار کرد: این ضعف در بخش اطاقور بسیار مشهودتر از بخش‌های دیگر است که به‌عنوان معضلی برای مردم منطقه تبدیل‌شده که خسارت‌هایی را نیز به لوازم‌خانگی وارد کرده است.

مهرداد لاهوتی با درخواست از شرکت برق برای بررسی وضعیت برق شهرستان گفت: به شرکت برق پیشنهاد می‌کنم که گروه کارشناسی را ایجاد کند و درباره ضعف و وضعیت برق و مشکلات اعلامی از سوی مردم گزارشی جامع را تهیه کند که می‌توان با برنامه منظم به دنبال تأمین بودجه و حل مشکل بود.

وی با بیان اینکه در اثر توسعه معابر و یا دلایل دیگر تیرهای برقی در وسط کوچه و خیابان‌ها باقی‌مانده است، افزود: باید برای تیرهای فرسوده شهری نیز شرکت برق به شهرداری و مسؤولین شهری راه‌حلی را ارائه دهد تا علاوه بر بازگشایی معابر، خطرات ناشی از وجود تیرها نیز برطرف شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه شهر چاف و چمخاله روزبه‌روز درحال‌توسعه و پیشرفت است، خاطرنشان کرد: به دلیل توسعه این شهر نیاز است که شرکت برق در زمینه توزیع برق در این شهر با برنامه و متمرکز باشد وگرنه در آینده نزدیک با مشکل مواجه خواهد شد.

لاهوتی با بیان اینکه شرکت برق در تأمین برق ایستگاه‌های پمپاژ به‌خوبی وارد عمل شد، اذعان کرد: تعداد زیادی از ایستگاه‌های پمپاژ برق‌دار شدند و تعدادی نیز باقی‌مانده است که با توجه به اهمیت این موضوع و تأمین آب مزارع این موضوع نیز انجام شود.

ضعف برق در روستاهای اطاقور شدید است

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه ضعف برق در روستاهای اطاقور شدید است، اظهار کرد: تعداد تیرهای برق فرسوده در شهرستان زیاد است و ممکن است دیر یا زود موجب خسارت‌های بزرگی شود.

محمد رنجبر با اشاره به روستای پنج خانواری کردگوابر بخش اطاقور گفت: شغل اهالی این روستا دامداری است که تاکنون فاقد برق هستند و درخواست شهرستان از شرکت برق نصب پنل خورشیدی است تا اهالی این روستا نیز از این نعمت بهره‌مند شوند.

فرسودگی سیم‌ها و ترانس‌ها دلیل ضعف برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان نیز با بیان اینکه بخشی از دلیل ضعف برق مربوط به فرسودگی سیم‌ها و اوج مصرف مشترکین است، اظهار کرد: دلیل به اوج رسیدن مصرف برق، استفاده مشترکین از سیستم‌های سرمایشی در ایام گرما به‌صورت هم‌زمان است‌ که طبیعتاً بر شبکه توزیع برق فشار وارد می‌کند و ما برای جلوگیری از خسارت‌ها مجبور به قطعی موقت برخی خطوط می‌شویم.

جمشید طالبی با بیان اینکه به دنبال تقویت سیم‌های برق هستیم، گفت: سه فاز کردن مسیرهای تک فاز در دست اقدام و انجام است ولی از مردم درخواست داریم تا در این موضوع نیز تحمل کنند تا این پروژه به پایان برسد.

وی ضمن تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق از سوی مردم افزود: برای کنترل مصرف برق تا هفته گذشته یک هزار و ۱۴۲ تفاهم‌نامه با واحدهای صنعتی امضا شد که صاحبان کسبه به‌صورت داوطلبانه در ساعات مشخص برق واحدهای خود را جهت کمک در مصرف انرژی و جلوگیری از فشار به پست‌های برق قطع می‌کنند.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , ,
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.