۲۲۰ برنامه فرهنگی دهه کرامت در گیلان اجرا می‌شود
۲۲۰ برنامه فرهنگی دهه کرامت در گیلان اجرا می‌شود

مدیر هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: بیش از ۲۰۲ برنامه مختلف توسط دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی گیلان در دهه کرامت اجرا می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری که با محوریت دهه کرامت و اوقات فراغت در رشت برگزار شد اظهار داشت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان که عهده‌دار اصلی برنامه‌های دهه کرامت در استان است تاکنون ۱۳ جلسه در سطح استان در این راستا تشکیل داده است.

مدیر هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به اهم برنامه‌های این ستاد گفت: بیش از ۲۰۲ برنامه مختلف شامل جنگ شادی، برپایی ایستگاه صلواتی، ایستگاه‌های فرهنگی در بوستان‌ها و مساجد و نمایشگاه ضریح مهربانی در دهه کرامت توسط دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی گیلان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: اجرای ویژه برنامه “آوای ارادت رضوی” موسیقی گیلان، ساعت ۲۱ امشب در پیاده‌راه فرهنگی رشت، استقبال از کاروان خادمان امام رضا(ع)، کمک به سیل‌زدگان، برپایی جشن دختر، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی و مسابقات کتابخوانی از دیگر برنامه‌ها است.

رضوانی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های این ستاد برای غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان افزود: هدف اصلی این برنامه‌ها توانمندسازی اعضای کانون مساجد گیلان است که با تولید محتوا در حوزه‌های مذهبی، فرهنگی و هنری، آموزش نیروهای انسانی متعهد و مقابله اصولی با شبیخون فرهنگی غرب برگزار می‌شود.

وی گفت: آموزش محتوا بر مبنای  قرآن وعترت، توانمندسازی افراد در مسائل فرهنگی و فضای مجازی، کتاب وکتابخوانی، فعالیت‌های جهادی و خیریه، اجرای مسابقات و نمایشگاه‌های قرآنی، هنری و ورزشی و برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی از محورهای برنامه‌های اوقات فراغت است.

مدیر هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برپایی بیش از ۵۰۰ پایگاه اوقات فراغت در مساجد استان خبر داد و تصریح کرد: برای بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ عضو و حدود هزار و ۸۵۰ مربی در طرح اوقات فراغت تابستان ۹۸ ظرفیت‌سازی و برنامه درنظر گرفته شده است.

رضوانی‌نژاد با بیان اینکه تاکنون ۸ تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های اجرایی گیلان در رابطه با غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان منعقد شده است افزود: موارد طی دستورالعملی به کانون‌ها ابلاغ شده است و آنها با عضوگیری و ثبت فعالیت در سامانه منسجم کشوری برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه همه برنامه‌های اجرایی کانون‌ها توسط گروه‌های نظارتی ستاد گیلان ارزیابی می‌شود خاطرنشان کرد: با توجه به سامانه ثبت کشوری فعالیت‌ها، تنها از کانون‌هایی که فعالیت خود را در سامانه “بچه‌های مسجد” ثبت کنند و دارای ارزیابی مثبت باشند، حمایت می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم