» شهر لنگرود » عملیات پایش بازار لنگرود توسط یگان حفاظت محیط زیست آغاز شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۶:۰۱

عملیات پایش بازار لنگرود توسط یگان حفاظت محیط زیست آغاز شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان مهاجر به استان گیلان ، پایش بازار ماهی فروشان این شهر توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست لنگرود آغاز شده است.

عملیات پایش بازار لنگرود توسط یگان حفاظت محیط زیست آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سیدامین نجات اظهار داشت: این پایش  با توجه به شکار غیرمجاز توسط شکارچیان و  فروش غیر قانونی آن در سطح بازار انجام می شود که در این عملیات شش  پرنده از نوع چنگر ، سلیم و پاشکلک که توسط شکارچیان شکار شده بودند در بازار مرکزی لنگرود کشف و نسبت به ضبط و معدوم سازی آن اقدام شد.

وی افزود: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به استان هرگونه شکار ، حمل ، عرضه و فروش جانوران وحشی بدون مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست جرم بوده و با متخلفین برابر قانون برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: بازار لنگرود یکی از بازارهای قدیمی خرید و فروش پرندگان در شرق گیلان به شمار می رود که در چند سال اخیر علاوه بر جلوگیری از خرید و فروش هرگونه پرنده ، پایش مداوم این بازار از سوی ماموران محیط زیست  ادامه می یابد.

رییس اداره محیط زیست لنگرود از مردم این شهرستان خواست با توجه به شروع فصل سرما و آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به استان گیلان با این اداره همکاری نمایند و این همکاری با ماموران حفاظت محیط زیست  می تواند  در قالب  خودداری از خرید هر نوع پرنده در بازار ، تحویل پرندگان مجروح و همکاری در کنترل شکارچیان غیر مجازباشد.

وی یادآورشد: پرندگان مهاجر با آغاز فصل سرما طی هفته اخیر، پرواز خود به این منطقه را آغاز کرده اند و مانند سال  های گذشته تا اواخر اسفند در آبگیرها و تالاب های گیلان و لنگرود زمستان گذرانی می کنند.

وی تصریح کرد: بیشتر پرندگان در مزارع کشاورزی شهرستان و در آبگیرهای چاف و لنگرود فرود می آیند و به وفور در اراضی کشاورزی این شهرستان یافت می شوند که شکارچیان غیر مجاز  از این فرصت استفاده می کنند و با انواع دام های هوایی و تور اقدام به شکار این پرندگان مهاجر می نمایند.

وی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست علاوه بر کنترل این اراضی و مقابله با هرگونه شکار پرندگان و جمع آوری دام های هوایی و جلوگیری از فروش  پرندگان به طور مرتب به پایش بازار نیز می پردازند.

رییس اداره محیط زیست لنگرود یادآور شد:پارسال پنج نفر به جرم حمل ، عرضه و فروش پرندگان وحشی دستگیر و به دادسرای لنگرود معرفی شدند.

براساس قانون شکار هرگونه  پرنده منوط به صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور می باشد و شکارچیان با مجوز محدود نیز اجازه  خرید و فروش  شکار  خود  در بازار را ندارند.


برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.