برنامه‌های فرهنگی جایگزین اقدامات سلبی شود
برنامه‌های فرهنگی جایگزین اقدامات سلبی شود

کارهای فرهنگی همواره از برخوردهای سخت و سلبی بهتر پاسخ داده شد، برای ایجاد نشاط اجتماعی باید از ظرفیت جوانان و دانشگاه‌ها استفاده کرد و برخوردهای سلبی بعضاً نتایج ملموسی ندارد ازجمله موارد مطرح‌شده در جلسه شورای فرهنگی لنگرود بود.

به گزارش لنگرخبر، امام‌جمعه لنگرود ظهر امروز در سومین جلسه شورای فرهنگی این شهرستان با موضوع قلیان و مواد مخدر در دفتر امام‌جمعه این شهر با بیان اینکه طبق آمارها بعد از رشت، لنگرود دومین شهرستانی است که در برگزاری این جلسات اهتمام دارد، اظهار کرد: برای قلیان و مواد مخدر و مضرات آن باید راهکارهای اساسی را مشخص و طبق آن حرکت کرد و از برخوردهای سلبی پرهیز کرد.

وی با بیان اینکه برخوردهای سلبی جواب نمی‌دهد، گفت: کارهای فرهنگی همواره از برخوردهای سخت و سلبی بهتر پاسخ داده و باید در این زمینه اقدام مناسب و به‌موقع کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی با بیان اینکه کار فرهنگی در قلیان سراها انجام‌نشده، افزود: بنده هم با برخوردهای سلبی مطلق مخالفم ولی می‌توان با صحبت و نشست‌ها ضمن هشدار از پیامدهای مواد مخدر و قلیان، از ظرفیت آنان برای جلوگیری تداوم آن تلاش کرد.

بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها برای ایجاد نشاط اجتماعی

فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه فرهنگ اصلی‌ترین نیاز هر جامعه است، اظهار کرد: برای انجام کار فرهنگی نیاز به مطالعه است و باید با برنامه اقدام‌ کرد.

سیروس شفقی با بیان اینکه برای ایجاد نشاط اجتماعی باید از ظرفیت جوانان و دانشگاه‌ها استفاده کرد، گفت: می‌توان با بررسی و شناسایی گروه‌های هدف، برنامه‌ریزی مدون و مشخصی بر اساس ظرفیت پذیرش آنان طرح‌ریزی کرد.

برخوردهای سلبی نتایج ملموسی ندارد

تیمور یوسفی رئیس دادگستری لنگرود نیز با بیان اینکه برخوردهای سلبی بعضاً نتایج ملموسی ندارد، اظهار کرد: برای مواجه با پدیده‌های اجتماعی باید به‌موقع و با برنامه‌ریزی وارد عمل شد و از اقدامات زودهنگام و بی‌نتیجه پرهیز کرد.

رامین غلامپور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه بسیاری از افراد هنوز هم از مضرات مواد مخدر و قلیان مطلع نیستند، اظهار کرد: همکاری‌هایی با آموزش‌وپرورش و سازمان تبلیغات جهت آموزش‌های لازم و هشدار درباره رفتارهای ناهنجار و غیربهداشتی با شناسایی جامعه هدف انجام‌شده و در صورت همکاری دیگر نهادها، شبکه بهداشت آمادگی‌ همکاری دارد.

باید از ظرفیت رسانه‌ها و فعالان برای تبلیغ کارهای فرهنگی استفاده کرد

رئیس بهزیستی لنگرود نیز با بیان اینکه راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از باز گذاشتن مسیر ورود به عرضه قلیان و مواد مخدر وجود دارد، اظهار کرد: یکی از مسیرها می‌تواند گران کردن فعالیت در این عرصه باشد که لوازم برای ایجاد این کار و یا مصرف گران باشد.

پیمان محمدی پور با بیان اینکه باید از ظرفیت رسانه‌ها و فعالان برای تبلیغ کارهای فرهنگی به نحو احسن استفاده کرد، گفت: یکی از وظایف بهزیستی مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است که تلاش می‌کند با انجام برنامه‌های آموزشی در سطح خانواده‌ها و جامعه مردم را نسبت به این موضوع خانمان‌سوز آگاه کند.

انتهای پیام/