انتهای «بلواردیلمان» لاهیجان،هرروز بدتر از دیروز
انتهای «بلواردیلمان» لاهیجان،هرروز بدتر از دیروز

به گزارش لنگرنیوز ،«لاهیجان» نوشت : بدترین بخش آسفالت شهر کجاست؟ بلوار دیلمان ، این بلوار در زمان رضاکحالی شهردارسابق لاهیجان ساخته شده که انتهای آن به نوعی انتهای حوزه خدمات شهری نیز محسوب می شود. محال است از لاهیجان به سمت سیاهکل رفته باشی و پیچ خطرناک و چاله چوله های انتهای بلوار دیلمان را […]

به گزارش لنگرنیوز ،«لاهیجان» نوشت : بدترین بخش آسفالت شهر کجاست؟

بلوار دیلمان ، این بلوار در زمان رضاکحالی شهردارسابق لاهیجان ساخته شده که انتهای آن به نوعی انتهای حوزه خدمات شهری نیز محسوب می شود.

محال است از لاهیجان به سمت سیاهکل رفته باشی و پیچ خطرناک و چاله چوله های انتهای بلوار دیلمان را ندیده باشید. البته آن چه اکنون به طور خاص در آسفالت بلوار دیلمان و دیگر آسفالت های شهرمان پیداست دست اندازها و چاله هایی است که به نوعی شهروندان را دچار آزردگی کرده است.

پس از درخواست شهروندان و دردل آنها در بخش «نجوا با لاهیجان» به منطقه کوی زمانی و بوجائیه رفتیم تا از نزدیک با مشکلات هرروزه شهروندان آشنا شویم.

یکی از شهروندان ساکن منطقه بوجائیه با بیان اینکه زمستان و تابستان فرقی به حال ما ندارد گفت: خیابان ها و کوچه های این منطقه همه فصل پر چاله و آسفالت ها ترک می خورند .

وی افزود: متاسفانه مشخص نیست که این منطقه جزو حوزه شهری و یا حوزه روستایی است.نمی دانیم باید به شهردار یا شورای شهر مراجعه کنیم و یا به بخشداری و اداره راه و شهرسازی. واقعا درمانده شده ایم.

بهمن یار می گوید: دست اندازهای بلوار دیلمان مشکلات و خسارات زیادی را به مرور به خودروها وارد می کنند.

سعادت یکی از شهروندانی است با بیان اینکه مشکل این خیابان روکش آسفالت نبوده بلکه استاندارد نبودن زیرسازی است که این مشکلات را تداوم می بخشد گفت:تا به کی باید انتهای شهر لاهیجان را به این شکل مشاهده کنیم. آیا مسئولین گذرشان به این منطقه افتاده است.

شهروندی دیگری در این‌باره گفت: لاهیجان به‌ عنوان یک شهر گردشگری با پیشینه تاریخی دارای جاذبه‌های فراوانی است به ‌طوری که مورد توجه گردشگران قرار دارد و این بلوار نیز مسیری است که روزانه خودروهای زیادی در راه لاهیجان و سیاهکل دررفت و آمد هستند.

وی گفت: زیبنده این شهر با این همه نام و آوازه نیست که این بلوار با چنین وضعیتی روبرو شود.از شورای شهر و شهردار میخواهیم که یک بار برای بازدید به این منطقه از شهر بیایند و از نزدیک شاهد اوضاع وحشتناک این خیابان باشند.

وی که تمایلی به معرفی خود نداشت با بیان اینکه آسفالت این خیابان اصلاً مناسب رفت و آمد نیست و هنگام بارندگی شاهد آب گرفتگی‌های وحشتناکی هستیم که رفت و آمد را مشکل می کند افزود: هنگام بارندگی گل و لای در سطح پیاده‌روها پخش می‌شود و نمای بسیار ناپسندی را به وجود می‌آورد.

حسین دوست یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه به دلیل دست‌اندازهای فراوان و خرابی آسفالت خیابان‌ها، خسارت‌های زیادی به ماشین ها وارد می‌شود و در این مورد کسی مسئول و جوابگوی خسارات وارده به خودروهای شهروندان نیست ادامه داد: هر روز تعداد زیادی مسافر از روستاهای لیالمان،سادات محله،سوخته کوه،تموشل و حتی چوشل به شهر در حال رفت و آمد در این مسیر هستند در حالی‌که هیچ توجهی به وضعیت بد آسفالت آن نمی‌شود.

 

قدیمی یکی دیگر از شهروندان که از دست این خیابان و ضرر چندصد هزارتومانی به خودرویش ناراحت است افزود: بارها دیده ام که افراد پیاده برای رفت و آمد از وسط خیابان عبور می‌کنند زیرا هیچ مکان دیگری برای عبور کردن از این خیابان نیست و این جای سئوال دارد که چرا مکانی که هزینه زیادی صرف ساخت آن شده باید چنین وضعیت نابه‌سامانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تا وقتی کحالی شهردار لاهیجان بود امیدی به حل این مشکل نداشتیم حال که شهرداری دارای سرپرست است باید با این مشکل کنار بیائیم افزود:از شورای شهر عاجزانه می خواهیم که تمام انرژی خود را معطوف بهبود وضعیت شهری کنند.

یک راننده تاکسی نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آسفالت بلواردیلمان مطلوب نیست و دست‌انداز در این خیابان مشکلات و خسارات زیادی را به خودروها وارد می‌کند.