دولت در معرفی وزیر علوم، در حال لجاجت با مجلس است
دولت در معرفی وزیر علوم، در حال لجاجت با مجلس است

روح الله عباسپور با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس به عوامل مرتبط با فتنه رای اعتماد نمی‌دهند گفت: این نشان دهنده لجاجت دولت است و از سوی دیگر چون در حال نزدیکی به ایام انتخابات مجلس هستیم می خواهد مردم را با این شیوه تحریک کند تا در مقابل مجلس قرار بگیرند.

به گزارش لنگرنیوز ، روح الله عباسپور در گفتگو با صبح قزوین، در خصوص معرفی احمدی دانش آشتیانی به عنوان گزینه مدنظر دولت برای وزارت علوم اظهار داشت: با توجه به فضایی که در مجلس وجود دارد احتمال زیادی می دهم که آقای احمدی دانش آشتیانی رای اعتماد نمایندگان را کسب نخواهد کرد.

وی افزود: ما هم قطعا به وزیر جدید پیشنهادی وزارت علوم که دیروز معرفی شد رای نخواهیم داد، برای اینکه حضور و نقش وی در جریان فتنه محرز است و در جریان آشوب دهی و همراهی با فتنه گران دست داشته اشت و مجلس شورای اسلامی هم به جریان فتنه حساسیت دارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: این حساسیت مجلس خط قرمز مجلس است و دولت باید متوجه باشد که کسانی که در جریان فتنه نقش داشته اند مجلس به آنها رای نخواهد داد و استدلال درستی است همچنین توصیه قرآنی است که امانت ها را به اهلش واگذار کنید.

وی یادآور شد: حال شما تصور کنید کسی که همنوا و همصدا با تحریک بیگانگان و فعالیت های سفارت خانه های غربی ها بوده و همچنین در فعالیت دختر دیگ چنی که جریان فتنه را هدایت می کرد، شرکت داشته، چگونه می تواند مهمترین وزارتخانه کشورمان که وزارت علوم می باشد و ویژه دانشجویان و اساتید کشور و محور رشد و توسعه است و بسیار جایگاه بااهمیتی است چگونه می توان امانت وزارت علوم را به دست شخصی سپرد که در موقعیتی حساس نتوانسته امتحان خود را به خوبی پس دهد؟

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس با بیان اینکه مجلس به وزیر جدید پیشنهادی دولت برای وزارت علوم رای مثبت نخواهد داد اذعان داشت: موضوع دوم که در این میان قابل توجه است این نکته می باشد که دولت در حال لجاجت کردن با مجلس است یعنی دولت واقعا نیتش این است که گره از مشکلات وزارت علوم کشور باز کند مخصوصا در این شرایطی که ناامنی منطق را به واسطه حضور داعش و سایرین ایجاد شده است باید سنجیده تر برخورد کرد.

وی در ادامه افزود: اگر دولت واقعا حسن نیت دارد مخصوصا در حال حاضر که در مذاکرات به سر می بریم باید همکاریش با مجلس بیشتر باشد. درست است که تفکیک قوا است و در مرحله تعیین وزیر پیشنهادی حق اظهار نظر قبل از معرفی وجود ندارد اما دولت می تواند با هیئت رئیسه مجلس و رییس مجلس همفکری کند و زمینه رای آوری گزینه ای که بیشتر است آن را معرفی کند.

عباسپور با بیان اینکه با شرایطی که پیش آمده هزینه هایی بر نظام و دولت و مجلس تحمیل شده است گفت: این نشان دهنده لجاجت دولت است. از سوی دیگر چون در حال نزدیکی به ایام انتخابات مجلس هستیم می خواهد مردم را با این شیوه تحریک کند تا در مقابل مجلس قرار بگیرند.

وی در ادامه ابراز داشت: موضوع سوم این است که از این شرایط پیش آمده متوجه می شویم این نکته است که دولت عوامل فتنه را معرفی می کند و مجلس مرتبا آنها را رد می کند، از این شرایط دو موضوع دریافت می شود ابتدا اینکه دولت از اول وزارت علوم را جزء سهمیه اصلاح طلبان و جریان فتنه قرار داده است دوم اینکه اصلاح طلبان در حال اِعمال فشار بر روی دولت هستند و اصرار بر این دارند همه افرادی که برای این وزارتخانه معرفی می شوند از یک جنس باشند.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در این دوران رسالت تاریخی خودش را سعی می کند براساس تکلیف و وظیفه دینی و انقلابی و در جهت منافع ملی جامعه و مردم در نظر بگیرد و تحت تاثیر موارد دیگر قرار نمی گیرد.

وی به آیاتی از قرآن اشاره کرد که نباید در عمل به وظیفه شرعی خود از سرزنش دیگران ترسید اظهار داشت: مجلس از سرزنش اطرافیان نمی هراسد و از مسیر اصلی خود منحرف نخواهد شد، دولت برای معرفی گزینه وزارت علوم باید اهداف وزارت علوم را در نظر بگیرد و نقش بی بدیل این وزارتخانه را در شرایط فعلی کشور مورد نظر قرار دهد.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس تاکید کرد: رسالت های اصلی وزارات علوم تربیت نیروی انسامی کارآمد و تاثیرگذار در جهت گره گشایی از مشکلات کشور می باشد، همچنین نهادینه کردن رسالت آموزشی و علمی و ارزش ها و فرهنگ ها و هنجارها در جامعه است و آقای رئیس جمهور باید کسی را به مجالس معرفی کند که در جریان فتنه نقش نداشته باشد.

وی با اشاره به ویژگی های مورد نظر وزیر پیشنهادی برای وزارت علوم گفت: این فرد باید شخصیت انقلابی داشته باشد، تجربه کار مدیریتی و اجرایی، تعهد و تخصص لازم در این حوزه را دارا باشد و نسبت به نقش اصلی وزارت علوم واقف باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در پایان ابراز داشت: وقتی شخصیتی با این روحیات که رییس جمهوری برای وزاتخانه علوم معرفی می کند نظر ما این است که وی برای اهدافی غیر از وظایفی که برای وزارتخانه علوم تعریف شده است در نظر گرفته شده است و اینگونه معرفی کردن ها بیشتر جنبه سیاسی دارند.