روزه سکوت رسانه های زنجیره ای در ماجرای آلودگی هوا
روزه سکوت رسانه های زنجیره ای در ماجرای آلودگی هوا

رسالت رسانه های زنجیره ای تنها در قبال مخالفین این جریان نمود می یابد و وقتی کار به انتقاد از خودی ها می رسد، خود را به بی خیالی زده و سوژه های دیگر را برای خود مهم قلمداد می کنند.

به گزارش لنگرنیوز، دانا نوشت : رسانه های اصلاح طلب که در سال های اخیر همواره در قبال مسائل اجتماعی خود را مدعی العموم دانسته و انتقادات تند و تیزی را در زمینه بی توجهی به حقوق مردم مطرح می کردند، این روزها نسبت به وضعیت هوای تهران و کلانشهرها روزه سکوت گرفته اند و هیچ حرفی در این باره به میان نمی آورند.

این رسانه ها که همین یک ماه پیش ماجرای اسیدپاشی های اصفهان را در بوق و کرنا کرده بودند و قصد داشتند اتفاقات رخ داده را گردن جریان حزب الهی جامعه بیندازند، حالا وقتی مسئله انتقاد از دولت یازدهم به میان می آید، سکوت اختیار کرده و رسالت رسانه ای خود را فراموش کرده اند.

این سکوت البته این شائبه را نیز به وجود آورده که رسالت رسانه های زنجیره ای تنها در قبال مخالفین این جریان نمود می یابد و وقتی کار به انتقاد از خودی ها می رسد، خود را به بی خیالی زده و سوژه های دیگر را برای خود مهم قلمداد می کنند.

روز گذشته  محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران از قرار گرفتن شهر تهران در وضعیت هشدار خبر داد و  گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا شاخص کیفیت هوا در وضعیت ناسالم می باشد. طبق آمار رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میانگین کیفیت هوا طی ۲۴ساعت گذشته منتهی به ۱۱صبح امروز یکشنبه ۲۵آبان ماه ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵میکرون روی عدد ۱۴۲قرار گرفت و بدین ترتیب هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفته است. ایستگاه شهرری با عدد ۱۸۸ بالاترین عدد و ایستگاه شهرداری منطقه ۴ باعدد ۱۰۵ پایین ترین عدد می باشد. با توجه به این که وضعیت برای گروه های حساس ناسالم می‌باشد توصیه می‌شود سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی از قرار گرفتن در فضای باز جدا خودداری کنند.

این هشدار اما گویا برای رسانه های اصلاح طلب شبیه به یک خبر عادی جلوه کرد که امروز در هیچ یک از روزنامه های اصلاح طلب، خبری درباره وضعیت آلودگی هوا منتشر نشده است. طوری که سفر وزیر خارجه عمان، مراسم تشییع جنازه مرتضی پاشایی، روند مذاکرات هسته ای و بررسی وضعیت دانش آشتیانی به مهمترین مطالب امروز رسانه های اصلاح طلب مربوط می شد.

در این باره البته دولت یازدهم نیز همچون رسانه های حامی خود نسبت به وضعیت آلودگی هوا بی توجه بوده و نه تنها جلسه ای در دولت برای بررسی وضعیت بحران آب و هوا تشکیل نشد، بلکه مسئولان مربوطه نیز در واکنش به این ماجرا تنها سکوت اختیار کردند.