کتاب سرداران “املاکی” و “قلی پور” به چاپ رسید

مسئول ستاد کنگره سرداران و هشت هزار شهید گیلان از چاپ کتاب « سماع سرخ» در هفته بسیج خبر داد و افزود: این کتاب در ارتباط با زندگی نامه سردار شهید حسین املاکی و مجموعه خاطرات وی است.

به گزارش لنگرنیوز، سرهنگ ابراهیم جوادی، مسئول ستاد کنگره سرداران و هشت هزار شهید گیلان به خبرنگار شبستان گفت: به مناسبت هفته بسیج کتاب”سرداری به نام حاج محمود” که در ارتباط با شهید حاج محمود قلی پور است در استان چاپ شد.

وی ادامه داد: شهید حاج محمود قلی پور شهید شاخص استان است که در سال ۱۳۳۲ در استان فارس در خانوده‌ای مذهبی از پدری گیلانی و مادری اصفهانی دیده به جهان گشود و تحصیلات دبیرستان خود را در رشت به پایان رسانید. با ورود به سن جوانی از آنجا که شور آزادیخواهی و مبارزه طلبی با بیداد در وجودش شعله می‌کشید، به صفوف مبارزین و انقلابیون پیوست و برعلیه نظام جور ستمشاهی تلاش کرد.

جوادی اذعان کرد: با شروع جنگ تحمیلی بسوی جبهه‌های نبرد با دشمنان اسلام شتافت و در طی اعزام‌های پی درپی به جنوب و غرب کشور بارها مجروح شد ولی دست از مبارزه با متجاوزین نکشید، به خاطر قدرت برنامه‌ریزی و تدبیر و طراحی کم نظیرش همیشه در پست‌های حساس و مسئولیت آفرین و پرخطر مانند مسئولیت گروه ضربت عملیات جنگل و فرماندهی عملیات جنگل‌های گیلان برای سرکوبی ایادی استکبار جهانی، فرماندهی گردان رزمی، معاونت طرح و عملیات تیپ قدس، قائم مقام ستاد لشکر قدس و ریاست ستاد لشکر بود. سرانجام حاج محمود در ساعت ۱ بامداد ۱۰ شهریور سال ۶۵ بر فراز قله‌های رفیع کدو در حاجی عمران( محورعملیاتی کربلای ۲ ) بر اثر ترکش گلوله توپ دشمن دعوت حق را لبیک گفت.

وی از چاپ کتاب « سماع سرخ» در هفته بسیج خبر داد و افزود: این کتاب در ارتباط با زندگی نامه سردار شهید حسین املاکی و مجموعه خاطرات وی است.

جوادی تصریح کرد: سردارشهید حسین املاکی در شب عاشورا سال ۱۳۴۱، در روستای کولاک محله، شهرستان لنگرود در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود و موفقیت های بسیایر در جنگ تحمیلی داشت و سرانجام در ۹ فروردین سال ۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در منطقه عمومی سید صادق ، شانه دری بر روی ارتفاعات (بانی بنوک) در اثر حمله ناجوانمردانه(بمباران شیمیایی) دشمنان بعثی به آرزوی دیرینه ای که کسب مقام شهادت در راه حضرت دوست بود نائل آمد.