توجه به ارزش‌های دینی راهکار مقابله با هجمه فرهنگی دشمن است

استاد حوزه علمیه قم گفت: توجه و تقویت ارزش‌های دینی و اسلامی راهکار مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن است.

به گزارش لنگرنیوز، آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی عصر پنج شنبه در مراسم سالگرد رحلت آیت‌الله شیخ رحیم عباسی مدیر مدرسه حوزه علمیه این شهرستان در مسجد جامع این شهرستان  لنگرود اظهار کرد: تقویت آموزه‌های دینی و قرآنی در زندگی فردی انسان‌ها برای بندگی به خدا و خدمت به بندگان خدا موجب می‌شود که پروردگار مودت، محبت و دوستی این افراد را در دل اهل ایمان قرار دهد.

وی آیت‌الله عباسی را نمونه یک انسان وارسته معرفی کرد و افزود: انسان‌هایی که در محضر عمومی مثبت ارزیابی می‌شوند وارسته هستند.

استاد حوزه علمیه قم امام خمینی(ره) را یک انسان ارزشی خواند و گفت: تمام ملت ایران به رهبریت و هدایت‌های مدبرانه آن افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز کشورهای مستکبر دنیا با سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا بی‌حیایی را از طریق ماهواره، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در دنیا ترویج می‌کنند، تصریح کرد: ما برای مقابله با این تهاجم فرهنگی باید هوشیار باشیم زیرا تنها قدرتی که در دنیا می‌تواند مقابل آنها بایستد ایران است.

حسینی‌خراسانی قدرت حوزه‌های علمیه کشور برای مقابله با تهاجم فرهنگی را مهم دانست و متذکر شد: روحانیون حوزه‌ها باید با بازگویی و تبیین آیات قرآنی و سخنان نورانی رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) در جامعه در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستند.

وی تقویت و توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: عزاداری‌های ماه محرم و صفر راهکاری برای مقابله با هجمه‌های ناجوانمردانه دشمن است.

این استاد حوزه و دانشگاه به تقویت و حمایت حوزه‌ها تاکید کرد و یادآور شد: حوزه قوی در شهربه معنای پاسداری از حریم حرمت‌ها و ارزش‌های اسلامی است.