مقاومت کشورهای منطقه الگو گرفته از شهدای ماست

امام‌جمعه کومله در یادواره شهدای سیاهکوچه با اشاره به اینکه شهدا در اندیشه اتصال انقلاب اسلامی به حکومت امام زمان(عج) بودند بیان کرد: مقاومت کشورهای منطقه الگو گرفته از شهدای ماست.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از آستان خبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی در یادواره ۱۰ شهید والامقام روستای سیاهکوچه در مسجد جامع این روستا با بیان اینکه ما این انقلاب را به آسانی به دست نیاورده ایم اظهار کرد: روزهای بسیار سختی بر ملت بزرگ ایران گذشت تا تجارب  بین‌المللی بدست آمد.

وی با اذعان به اینکه شهیدان برای بقای دین و دفاع از ملتشان گران‌بهاترین چیز خود را هدیه کردند بیان کرد:  رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهدا هرگز از یاد ملت قدرشناس ایران از بین نخواهد رفت.

امام‌جمعه کومله با اشراه به اقدامات و جنایت مستکبران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قدرت‌های باطل مادی تصور می‌کردند که ملت ایران با فشارهای آنها منزوی‌ خواهند شد و با وجود تقدیم این همه شهید حرفی برای گفتن در جهان نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه شهدا با رشادت‌های و ایمان قلبی خود در دل‌های مردم نفوذ کرده‌اند افزود: شما مکانی در دنیا را به جز ایران سراغ ندارید که مراسمی باشکوه ا وجود گذشت چندین سال برای شهدا برگزار کنند.

سلیمانی عبادت، همت، ولایت و شهادت را چهار عامل ماندگاری شهدا دانست و اظهار کرد: شهدای ما نماد مقاومت در کشورهای منطقه همچون سوریه، عراق و فلسطین هستند.

وی افزود: اندیشه و هدف شهدا برگرفته از قسام حماسی اباعیدالله و به منظور اتصال انقلاب اسلامی به حکومت ولی عصر (عج) است.