نظرات جالب مردم در ارتباط با تجمع اربعین حسینی در لنگرود
نظرات جالب مردم در ارتباط با تجمع اربعین حسینی در لنگرود

جمعه شب درحالی مراسم شب اربعین حسینی با حضور پرشور مردم ولایت مدار شهرستان لنگرود در میدان اصلی شهر برگزار شد که این مراسم برای دومین سال پیاپی به صورت زنده از شبکه های سراسری صدا و سیما پخش شد.

به گزارش لنگرنیوز، جمعه شب درحالی مراسم شب اربعین حسینی با حضور پرشور مردم ولایت مدار شهرستان لنگرود در میدان اصلی شهر برگزار شد که این مراسم برای دومین سال پیاپی به صورت زنده از شبکه های سراسری صدا و سیما پخش شد.

حضور نوجوانان، جوانان، زن و مرد از نقاط مختلف شهرستان برای نمایش اتحاد و شور حسینی در زیر یک پرچم نشاط معنوی خاصی به این مراسم بخشیده بود.
یکی از فرهنگیان لنگرودی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار لنگرنیوز، با بیان اینکه عشق و علاقه مردم به خاندان عصمت و طهارت (ع) باعث حضور پرشور مردم شده است اظهار کرد: بنده معتقدم جمعیت امسال نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.
وی افزود: بنده عدم تبلیغات مناسب را مهمترین علت این کاهش جمعیت می‌دانم.
یکی از بازاریان لنگرودی حاضر در این مراسم با ارائه پیشنهاد نسبت به تغییر مکان برگزاری اجتماع به منظور حضور بیشتر عزاداران حسینی گفت: میدان معلم(فرمانداری سابق) و پارک فجر دو مکانی است که به دلیل وسعت بیشتر و فضای بازتر نسیت به مرکز شهر زمینه حضور بیشتر مردم را فراهم خواهد کرد.
یکی از هنرمندان شهرستان نیز با اشاره به نور پردازی و دکور مناسب این مراسم گفت: علی رغم دکور مناسب بازهم می‌شد با استفاده از ظرفیت‌های جوانان فعال فرهنگی دکور زیباتری را آماده کرد.
وی افزود: صوت مداحان در قسمت بانوان کم بود ولی به دلیل جمعیت کم بانوان بر روی صوت به صورت عمده حساسیتی وجود نداشت ولی صوت در بخش آقایان به خوبی تحت پوشش قرار گرفته بود و این را میتوان از نقاط قوت مراسم اعلام کرد.
یکی از جوانان هیئتی با اشاره به اینکه یکی از موارد قابل ذکر مراسم، عدم حضور هیئتی ها به صورت چشم گیر و میانداری آنها بود اظهار کرد: می‌توان با دعوت و انسجام بیشتر و بهتر هیات ها، این نقیصه را برطرف کرد.
وی افزود: حضور بیش از ۷۰ هیئت مذهبی شهرستان کمک شایانی به برگزاری پرشورتر مراسم خواهد کرد.
یکی از ورزشکاران لنگرودی با بیان اینکه مداح یکی از عوامل مهم شور و نشاط مذهبی است تصریح کرد: مداحی این مراسم از کیفیت مناسبی برخوردار نبود.

 

یکی دیگر از عناصر مهم که در تمام اقشار، برجسته تر از دیگران است حضور کم رنگ روحانیت معظم بود و شاید مردم توقعشان این بود که روحانیتی که مروج اصلی دین و مذهب اسلام هستند نقش پررنگ تری در کنار مردم داشته باشند.

 

اینها گوشه ای از نظرات مردم بود .

امیدواریم که نظرات مطرح شده توسط مردم، در سال‌های آتی و با آسیب‌شناسی مراسم مورد استفاده مسئولین قرار گیرد.

 

اخیرا مرسوم شده که بعد از برگزاری مراسمات مختلف از عوامل آن تجلیل و قدردانی میشود که البته کار پسندیده ای است، ولی باید در نظر داشت دستگاه امام حسین (ع) جز سادگی و بی آلایشی چیز دیگری را نمی پذیرد و کار های خالص در درگاه خداوند مقبولیت بیشتری دارد.