افتتاح ۵ پروژه فرهنگی لنگرود در هفته وقف/اجرای طرح ویزیت رایگان در مناطق محروم

رئیس اداره اوقاف لنگرود از افتتاح پنج پروژه اوقاف لنگرود با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در هفته وقف خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه‌های امامزاده احمد طالش محله، امامزاده سیدناصر سالکویه، امامزاده خلیل راه‌پشته، امامزاده سیدجلال شلمان و امامزاده ملاط افتتاح می‌شوند.

حجت الاسلام مهدی بازدار در گفت و گو با لنگرنیوز، با بیان اینکه ۲۹ آذر تا ۵ دی ماه هرسال به نام هفته وقف نامگذاری شده است افزود : اولین واقف اسلام پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله) است و شهدا نیز بعد از تجاوز به خاک ایران خود را وقف دنیای امروز ما کرده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود گفت : در سال جاری، چهار موقوفه در قالب سه باب منزل مسکونی و یک قطعه زمین به مساحت بیش از ۱۱ هزار متر مربع به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سامانه اوقاف این شهرستان ثبت شده است.

بازدار با بیان اینکه ترویج، تشویق و نهادینه شدن وقف در جامعه امری ضروری است تصریح کرد : از جمله نیازهای اساسی شهرستان در زمینه موقوفات، وقف در زمینه‌های تحقیق و پژوهش، ترویج شعائر اسلامی، کمک هزینه ازدواج برای نوعروسان، کمک به ایتام و زنده نگه داشتن سیره شهدا می باشد که نیاز است تا واقفان خیر، در این مسیر نیز گام بردارند.

حجت الاسلام مهدی بازدار از برگزاری مراسم عزاداری با همکاری هیئت‌های مذهبی در شب جمعه هر هفته از ماه محرم و صفر خبر داد و گفت : این برنامه برای نخستین بار در لنگرود و در نمازخانه اداره اوقاف لنگرود برگزار می شود.

وی با اشاره به برخی از برنامه های هفته شهرستان لنگرودبرای نخستین بار در سازمان مسابقات والیبال با عنوان «جام احسان ماندگار» شهرستان با حضور ۲۹ تیم در گروه سنی آزاد با همکاری شهرداری و شورای اسلامی لنگرود در سالن بحران شهرداری این شهرستان هر شب در دهه آخر صفر برگزار و در پایان این مسابقات به سه تیم برتر جوایزی اهدا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف لنگرود از برگزاری آیین تعزیه به مدت ۱۰ روز در دهه آخر ماه صفر در آقا سیدحسین خبر داد و اظهار کرد : ویزیت رایگان برای نخستین بار در روستای کیاگهان و درمانگاه امام حسن مجتبی در ۳ دی ماه با همکاری شبکه بهداشت لنگرود انجام میشود.

بازدار گفت : نواختن زنگ وقف با همکاری آموزش و پرورش کومله، راه اندازی ایستگاه همه واقف باشیم در میدان معلم را از دیگر برنامه‌های هفته وقف می باشد.

وی از افتتاح پنج پروژه اوقاف لنگرود با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در هفته وقف خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه‌های امامزاده احمد طالش محله، امامزاده سیدناصر سالکویه، امامزاده خلیل راه‌پشته، امامزاده سیدجلال شلمان و امامزاده ملاط افتتاح می‌شوند.