آمار ازدواج و طلاق در پایتخت برابر شده است

دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با اشاره به اینکه فرزند دار شدن ۳ میلیون زوج نابارور در گرو حمایت‌های جمعیتی است، نسبت به آمار برابر شدن طلاق و ازدواج در پایتخت هشدار داد. به گزارش لنگرنیوز ، محمدرضا نوروزی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره سیاست‌های جمعیتی کشور اظهار داشت: انجمن علمی تخصصی […]

دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با اشاره به اینکه فرزند دار شدن ۳ میلیون زوج نابارور در گرو حمایت‌های جمعیتی است، نسبت به آمار برابر شدن طلاق و ازدواج در پایتخت هشدار داد.

به گزارش لنگرنیوز ، محمدرضا نوروزی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره سیاست‌های جمعیتی کشور اظهار داشت: انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران اعتقاد دارد که بر مبنای سیاست‌هایی رهبر معظم انقلاب درباره سیاست‌های جمعیتی کشور، می‌توان جمعیت کشور را به یک وضعیت مناسب ارتقا داد، مسئله جمعیتی بحثی است که سالهاست مطرح بوده و شاید نخستین باری که این مسئله مطرح شد انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران برای ارائه بهترین روش‌هایی اجرای این سیاست اعلام آمادگی کرد.

وی ادامه داد: در کشور ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارند، تقریبا سالانه ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار نفر به این آمار اضافه می‌شود، بنابراین اگر به این زوج‌ها کمک شود تا بارور بشوند سالی ۱۵۰ هزار زوج و از آن طرف ۳ میلیون زوج فرزند دار خواهند شد که در راستای سیاست‌های کلی نظام تعریف خواهد شد و معضلات اجتماعی این زوج‌های نابارور نیز برطرف می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: یک زوج نابارور از نظر روحی مشکل دارند، فعالیت اجتماعی‌شان کاهش پیدا می‌کند، بازدهی خوب اقتصادی نخواهند داشت چون فکرشان ناراحت است زیرا معضل اساسی دارند. بنابراین باید تدابیری اندیشید. براین اساس رویکردهای اجتماعی نیز در راستای حل پایه‌ای مسائل انجام می‌شود و یکی از علل بهم خوردن شاکله خانواده فقدان فرزند است.

وی افزود: متاسفانه چرا باید در تهران تقریباً آمار طلاق و ازدواج یک به یک به هم نزدیک شود. این آمار بالا است، یا در بسیاری از جاهای دیگر آمار کشوری سه به یک است، یعنی سه ازدواج و یک طلاق. همه این موارد فقط به خاطر اختلاف سلیقه زندگی نیست بلکه مشکل جنسی هم دخالت دارد، البته آگاهی‌های اجتماعی زیاد شده، افراد می‌توانند اطلاعات بسیاری از طریق رسانه‌ها دریافت کنند.

نورورزی با بیان اینکه بحث‌های سلامت بحث‌های جامعی است که از طریق اینترنت در دنیا می‌توان آن را دریافت کرد، گفت: در حال حاضر شبکه‌های ماهواره‌ای چیزهایی خاصی را تبلیغ می‌کنند، بنابراین با توجه به اینکه مدل نسل کنونی با نسل قدیم فرق کرده است، رسانه‌ها می‌توانند با ارائه مشاوره حتی به سمت درمان نیز پیش روند.

دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات زندگی را باید از نظر مسائل جسمی و جنسی حل و فصل کرد و براین اساس باید طلاق را پایین آورد، خاطرنشان کرد: وقتی طلاق پایین بیاید بازده اجتماعی افزایش می‌یابد. بنابراین بحث ما بر این است که در پس برخی مسائل سلامت حل معضلات اجتماعی نهفته است.