استیضاح نعمت زاده سه شنبه به جریان می افتد

مهرداد لاهوتی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استیضاح نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت تهیه شده، گفت: این طرح سه شنبه به جریان می افتد.

به گزارش لنگرنیوز، مهردادلاهوتی عضوفراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت و گو با بولتن نیوز با اشاره به تهیه طرح استیضاح محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس، گفت: برخی از نمایندگان به دنبال استیضاح این وزیر هستند.
وی با بیان اینکه طرح مذکور نوشته شده و به امضای تعدادی از نمایندگان مجلس رسیده، گفت: اینجانب هم آنرا امضا کردم و البته برخی از نمایندگان نیز قصد دارند در روزهای آینده آنرا امضا کنند.
نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت تا کنون ۲ بار از مجلس کارت زرد گرفته، افزود: نمایندگان از عملکرد این وزیر راضی نیستند و به همین دلیل ۲ بار در صحن مجلس به وی رای منفی دادند.

لاهوتی ضعف مدیریت و واردات بی رویه را یکی از دلایل استیضاح این وزیر دانست و اظهار داشت: واردات بی رویه و غیر ضروری تولیدکنندگان داخلی را با ورشکستگی مواجه کرده و نمایندگان معتقدند که این وزیر نمی تواند وزارتخانه به این مهمی را اداره کند.
وی افزود: بعنوان مثال واردات بی رویه برنج کشاورزان شمالی را بیچاره کرده و اکثر کشاورزان در تولیدات خود فقط ضرر می دهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه طرح استیضاح این وزیر در دست یکی از نمایندگان تهران است، تصریح کرد: قرار است تا در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس برای جمع آوری امضای این استیضاح اقدام شود و سپس این طرح تحویل هیئت رئیسه مجلس گردد.
نمایندگان مجلس تا کنون ۲ بار به نعمت زاده کارت زرد دادند. اولین بار در تیرماه امسال و دومین بار در جلسه علنی روز سه شنبه ۹ دی ماه.
کارت زرد در مجلس به معنای عدم رضایت نمایندگان از عملکرد یک وزیر است که در صحن مجلس با رای گیری و بر حسب شمارش آرای نمایندگان حاضر، که با احتساب نصف بعلاوه یک رای نمایندگان مخالف وزیر، داده می شود. چنانچه یک وزیر سه بار کارت زرد دریافت کند، باید استیضاح شود.