خاطره گویی عملیات کربلای ۵ در لنگرود ‎برگزار می شود

قربان حق بین درگفت و گو با لنگرنیوز از برگزاری مراسم خاطره گویی به مناسبت گرامیداشت عملیات غرور آفرین کربلای ۵ خبر داد.

قربان حق بین درگفت و گو با لنگرنیوز از برگزاری مراسم خاطره گویی به مناسبت گرامیداشت عملیات غرور آفرین کربلای ۵ خبر داد.

مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود افزود : این مراسم روز پنجشنبه(۲۵ دی ۱۳۹۳) بعداز نماز مغرب و عشاء در مسجد شهداء (امینی) لنگرود با حضور خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و راویان برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد : عملیات کربلای ۵، در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۶۵ به فرماندهی سپاه جهت فتح بصره و با رمز «یا زهرا (س)» در محورشلمچه – کانال ماهی به صورت گسترده شروع شد.

قربان حق بین با بیان اینکه هدف نهایی این عملیات تسخیر شهر بصره بود تصریح کرد : در این عملیات لشکر ۱۶ قدس از گیلان نیز حضور داشت که در مرحله سوم این عملیات وارد صحنه شد.

مسئول انجمن راویان شهرستان لنگرود گفت : در قالب لشکر ۱۶ قدس، رزمندگان لنگرودی نیز حضور داشتند که در پایان جنگ ۴۶ شهید از لنگرود به فیض شهادت نائل آمدند.

وی افزود : شهیدان کریم عباسی، یوسف نیک پی، مهدوی، اکبری و ارجمندی از جمله شهدای لنگرودی بودند که در این عملیات بر اثر اصابت خمپاره در کنار هم به شهادت رسیدند.

حق بین اضافه کرد : محمد حسین ترابی که به همراه فزرند خود حسن ترابی در این عملیات شرکت کرده بود بعد از پایان عملیات پدر فقط کوله پسرش حسن را به خانه بازگرداند و بعد از چند مدت پیکر شهید حسن ترابی به لنگرود فرستاده شد.