زورگیران خیابانی را شناسایی کنید +عکس
زورگیران خیابانی را شناسایی کنید +عکس

دو سارق زورگیر که با پرسه‌زدن در خیابان‌های خلوت و تاریک به زنان و دختران تنها حمله و با تهدید چاقو گوشی‌ تلفن‌همراهشان را سرقت می‌کردند، در محاصره مردم گرفتار شدند.

به گزارش لنگرنیوز، حدود ساعت ۷ عصر دهم آذرماه دختر جوانی در حال عبور از خیابان شریعتی بود که حوالی پل صدر، پسر جوانی سدراهش شد. او چاقو در دست داشت و دختر را تهدید کرد که اگر گوشی تلفن‌ همراهش را ندهد وی را خواهد کشت. دختر جوان که وحشت کرده بود گوشی‌اش را به سارق زورگیر داد و او با پای پیاده شروع به فرار کرد اما فریادهای کمک‌خواهی دختر جوان، رهگذران را متوجه ماجرا کرد. جوان سارق از سوی مردم تحت تعقیب قرار گرفت و سرانجام ۲نفر از شهروندان توانستند راه او را سد و وی را دستگیر کنند.

7

همزمان ماجرا به کلانتری گزارش شد و با حضور مأموران در محل، جوان سارق دستگیر شد و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران انتقال یافت.سارق زورگیر که حسن نام دارد تحت بازجویی قرار گرفت و مشخص شد که وی پیش از این نیز از ده‌ها زن و دختر در کوچه‌های خلوت و تاریک زورگیری کرده است. پسر جوان گفت: زمانی که هوا تاریکی می‌شد همراه همدستم به نام زاهد راهی خیابان‌های خلوت می‌شدیم و به شناسایی زنان و دخترانی که به تنهایی در حال عبور از خیابان بودند می‌پرداختیم. پس از شناسایی سوژه مورد نظر راهشان را سد می‌کردیم و با تهدید چاقو، گوشی تلفن همراهشان را به سرقت می‌بردیم.

گوشی تلفن همراه، تنها چیزی بود که ۲جوان زورگیر از طعمه‌هایشان سرقت می‌کردند. آنها پس از سرقت، گوشی‌ها را به قیمت پایینی به مالخران می‌فروختند تا بتوانند با پول آن مواد بخرند.حسن در ادامه اعترافاتش گفت: ما از چند‌ماه پیش سرقت‌هایمان را شروع کردیم و در همه این مدت فقط از زنان و دختران زورگیری می‌کردیم تا اینکه دستگیر شدیم.

با اعترافات سارق جوان، همدست ۲۰ساله او به نام زاهد و خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شدند. در ادامه عده‌ای از زنان و دخترانی که از سوی این باند هدف زورگیری قرار گرفته بودند با مراجعه به اداره آگاهی آنها را شناسایی کردند و یکی از آنها به مأموران گفت: روز حادثه قصد ورود به خانه‌مان در الهیه را داشتم که یکی از سارقان تیغه چاقویش را درست زیر چشمم گذاشت و مرا تهدید کرد و گوشی‌ام را دزدید.

از آن روز به بعد همیشه احساس می‌کنم فردی پشت سرم است و در خیابان احساس آرامش ندارم. به گفته سرهنگ داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، قاضی پرونده مجوز انتشار تصاویر آنها در روزنامه‌ها را صادر کرده و از دیگر شاکیان احتمالی خواسته است برای شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.