سامانه اطلاع رسانی «خاتم‌آنلاین» با هدف اطلاع رسانی فعالیت های فرهنگی و هنری استان گیلان رونمایی شد.

به گزارش لنگرنیوز، سامانه اطلاع رسانی «خاتم‌آنلاین»، دقایقی پیش با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیا (ص) رشت رونمایی شد.

فیروز فاضلی در این مراسم اظهار کرد: با توجه به افزایش استفاده از تلفن های همراه هوشمند در جامعه و حجم بالای کاربران شبکه های اجتماعی تلفن همراه، از این فرصت برای اطلاع رسانی سریع و مناسب تر رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح استان استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: در همین راستا، سامانه اطلاع رسانی «خاتم‌آنلاین» نرم‌افزاری است که برای گوشی هایی با پلات فرم اندروید طراحی شده است.

به گفته فاضلی، کاربران می توانند با نصب رایگان این نرم‌افزار بر روی گوشی خود و با اتصال به اینترنت، به آسانی به کلیه رویدادهای فرهنگی و هنری گیلان در گروه بندی های متنوع دسترسی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: در این سامانه، آخرین پوسترها و اطلاعات از رویدادهای فرهنگی و هنری سطح استان شامل تئاتر، کنسرت موسیقی، جشنواره، همایش، برنامه اکران سینماها و… قرار دارد.

وی ادامه داد: از طریق این سامانه، تمامی برگزار کنندگان رویدادهای فرهنگی و هنری می توانند بدون صرف هزینه های پیام کوتاه، نصب بنر و غیره به راحتی و بدون صرف هزینه به مخاطبین ویژه خود اطلاع رسانی کنند.

فاضلی افزود: این سامانه توسط متخصصین جوان مجتمع فرهنگی دیجتال خاتم الانبیاء (ص) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طراحی و ساخته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ابراز امیدواری کرد: بزودی این نرم‌افزار در قالب «آی او اس» طراحی شده و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا افرادی که گوشی هایی با این سیستم عامل دارند نیز بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

این مسئول اضافه کرد: همچنین در آینده نزدیک، نرم افزار اندروید پرتال اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز طراحی و منتشر خواهد شد.

مجتمع فرهنگی دیجتال خاتم الانبیاء (ص) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان وابسته به شبکه ملی فرهنگ و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت متبوع، هم اکنون به مدیریت دانیال سمیعی و با در دست داشتن کادری مجرب و تحصیلکرده، بیش از دو سال است که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت فعالیت می کند.

هدف مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیاء (ص)، ارائه بهترین راهکار برای هدفی مشخص و جلب رضایت مشتری، ایجاد محیطی دوستانه و افزایش دانش جمعی با کشف نیاز های جامعه و آموزش در راستای ارضای این نیاز ها و ایجاد جامعه ای شاد و متخصص است.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از تولیدات این مجموعه می توانند به پایگاه اطلاع رسانی www.digicomplex.ir مراجعه و یا با شماره تلفن های ۳۳۲۳۲۶۲۰ و ۳۳۲۳۲۶۳۰ تماس حاصل نمایند.