انتقاد از سفر ظریف به پاریس و عدم احضار سفیر فرانسه در تهران

در جلسه سه شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعی از اعضای شورا از سفر ظریف به پاریس انتقاد کرده و خواستار برخورد دولت با رفتارهای هتاکانه مقامات فرانسه شدند.

به گزارش لنگرنیوز، در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد، برخی اعضای شورا طی سخنانی خواستار برخورد قاطع وزارتخارجه با رفتارهای هتاکانه مقامات فرانسوی نسبت به ساحت پیامبر اعظم (ص) شدند.

در این جلسه تعدادی از اعضای شورا از سفر محمد جواد ظریف به پاریس همزمان با حمایت مقامات کاخ الیزه از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز درباره پیامبر(ص) انتقاد کردند و خواستار احضار سفیر فرانسه در تهران و تذکر شدید به وی از سوی وزارتخارجه کشورمان شدند.

همچنین روز گذشته حضرت آیت‌الله حسین نوری‌همدانی از مراجع تقلید در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از سکوت معنادار مسؤولان در قبال این حرکت گستاخانه و همچنین سفر نابجای وزیر امور خارجه در چنین شرایطی به پاریس انتقاد کرد و گفت: توقع و انتظار این است که مسؤولان واکنش جدی به این اقدام نشان دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآورشد: وقتی آنها در حال ستیز با ما و مقدسات اسلامی هستند، این گونه مسافرت ها چه معنایی دارد؟ به عقیده بنده در چنین شرایطی باید به دنبال تجدید نظر در روابط خود با این کشورها باشیم نه مسافرت.

این مرجع تقلید همچنین با یادآوری فتوای تاریخی حضرت امام(ره) درباره سلمان رشدی مرتد، تصریح کرد: توهین به مقدسات مسلمانان و پیامبر اسلام چیزی نیست که از کنار آن به سادگی عبور کنیم؛ ما این اقدام را به شدت محکوم و تاکید می کنیم که اگر متحد باشیم دشمنان جرات چنین هتاکی هایی را پیدا نمی کنند.