چگونه با بدحجابها برخورد کنیم؟

به گزارش سویس وبلاگستان لنگرنیوز ، حریم آسمانی در بروز رسانی خود نوشت :   تا الان حتما با بد حجاب های زیادی برخورد کردید … شاید هم دوست داشتید لااقل  در حد چند کلمه با آن ها گفتگو کنید  شاید بتوانید مشکلشان را برطرف کنید اما همیشه فکر  واکنش تند آن ها به حرف های […]

به گزارش سویس وبلاگستان لنگرنیوز ، حریم آسمانی در بروز رسانی خود نوشت : 

 تا الان حتما با بد حجاب های زیادی برخورد کردید … شاید هم دوست داشتید لااقل  در حد چند کلمه با آن ها گفتگو کنید  شاید بتوانید مشکلشان را برطرف کنید

اما همیشه فکر  واکنش تند آن ها به حرف های شما… شما را وادار به عقب نشینی کرد در این مقاله سعی داریم بهترین روش را برای برخورد با بدحجابها به شما معرفی کنیم:

 

۱٫ ارائه الگوی مناسب نمونه های تاریخی از زنان می تواند روش مناسبی برای بد حجابی باشد. سیره و منش زندگی، روابط اجتماعی و… آنان، باعث جذب افراد به پوشش و حجاب صحیح می باشد. زنان که در عرصه اجتماع حضور داشته اند، حضور اجتماعی آنان مانعی از حجاب و پوشش اسلامی نشده است. بلکه سبب پیشرفت چشمگیر آنان در عرصه کار و تلاش مضاعف شده است. از زنان نمونه تاریخ اسلام؛ حضرت خدیجه همسر پیامبر، حضرت زهرا، حضرت زینب سلام الله علیهم؛ تا زنان مسلمان در سراسر دنیا.  

 

۲٫ راهکار تشویق ارزش زن مسلمان بالاتر از قرار گرفتن در معرض دیدگان مردان نامحرم است، و نباید گوهر وجود خویش را برای هرکسی نمایان کند و ارزان بفروشد ارزش زن بالاتر از آن است که خود را در مقابل چشم های پلید مردان نامحرم و هوسرانان پست قرار داده و دوستی و محبت خود را فدای محبت و دوستی نامحرمان بوالهوس و عیّاش کند. و جای بسیار تأسف است اگر بگویند امروزه زنان باحجاب مورد تمسخر و بی مهری قرار می گیرند. این افراد قصد دارند که با سخنان نیش دار و گزنده ی خود نقش حجاب را در جامعه کمرنگ کنند، سخنانی از این قبیل: حجاب یعنی چه؟

 

بنده اعتقاد دارم که زنان باحجاب باید در جامعه تشویق شوند و از آنها تقدیر به عمل آید. به راستی در جامعه ی امروز زنان باحجاب چه جایگاهی دارند؟ مکتب اسلام تشویق را می پذیرد و آن را از اصول مهم اخلاقی می داند تا جایی که مبشّر بودن و منذر بودن از ویژگی های بارز انبیاست. در قرآن بیش از صد و بیست مرتبه مشتقات انذار و بیش از چهل مرتبه کلمه بشارت و مشتقاتش به کار رفته است.

 

بخش مهمی از آیات قرآن نعمت های معنوی و مادی بهشت را توصیف می کند که این خود تشویقی است برای انجام کارهای نیک. تشویق فرد نیکوکار، انجام هرچه بیشتر کارهای نیک را تقویت می کند. تشویق باعث می شود که دیگران به انجام کارهای نیک ترغیب شوند. تشویق خوبان خود تنبیه و ملامتی برای خطاکاران محسوب می شود. و سبب تغییر در سبک زندگی حقیقی می گردد.