لنگرود در محاصره زباله ها به روایت تصویر
لنگرود در محاصره زباله ها به روایت تصویر

این در حالی است که بخشی از زباله هایی که در تالاب کیاکلایه نگه داری میشود باعث ایجاد بوی بد، از بین رفتن محیط زیبای تالاب و حتی پرکردن بخشی از تالاب شده است که تاکنون اقدام عملی جهت ایجاد مکانی برای زباله های شهرستانی نشده است که البته مسئولین دلیل ان را عدم وجود بودجه مناسب اعلام میکنند.

به گزارش لنگرنیوز، سید رضا جوادپور فرماندار شهرستان لنگرود، در جلسه مدیریت پسماند گیلان که ماه گذشته در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، گفت: روزانه ۱۱۰ تن زباله در لنگرود تولید می شود اما آنچه بیشتر ما را نگران می کند این است که شیرابه زباله ها وارد حوضچه های این شهرستان شده اند.

وی اضافه کرد: با هر بارندگی این حوضچه ها سرریز می شوند و شیرابه ها به بیرون می ریزند.

 

زباله ها در شهرستان لنگرود وضعیت نامناسبی دارند چرا که تاکنون مکان مشخصی برای زباله ها در نظر گرفته نشده است.

در حال حاضر بخشی از زباله های لنگرود برای تفکیک به قسمتی از تالاب کیاکلایه لنگرود در پارک فجر منتقل می شود که بعد از تفکیک، زباله ها به روستای المانلنگه واقع در اطاقور منتقل می شود که در ان مکان هم شاهد وضعیت خوبی نیستیم و به گفته شاهدان عینی شیرانه های زباله وارد رودخانه شلمان رود میشود.

این در حالی است که بخشی از زباله هایی که در تالاب کیاکلایه نگه داری میشود باعث ایجاد بوی بد، از بین رفتن محیط زیبای تالاب و حتی پرکردن بخشی از تالاب شده است که تاکنون اقدام عملی جهت ایجاد مکانی برای زباله های شهرستانی نشده است که البته مسئولین دلیل ان را عدم وجود بودجه مناسب اعلام میکنند.

با این حال در نقاط دیگر شهرستان نیز شاهد رها شدن زباله هایی هستیم که میتوان گفت لنگرود در محاصره زباله ها قرار گرفته است.

برای درک بیشتر این منظور تصاویری از زباله های رها شده در شهر و محیط زیست از برخی مکان ها به همراه آدرس تهیه شده که در زیر همین مطلب آمده است.