رسانه ای که به کانون قدرت متصل باشد ابوذر و سلمان هم که باشد برای مشکلات مردم سکوت خواهد کرد

آری رسانه ای که به کانون قدرت وصل باشد ،پول صاحب قدرت را هم داشته باشد ، حمایت دولتی هم داشته باشد ابوذر هم که باشد در برابرمشکلات مردم سکوت خواهدکرد ، سلمان هم که باشد به تعریف وتمجید عده ای از صاحبان قدرت می پردازد.

کد خبر : 19429
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1393 - 8:08

به گزارش لنگرنیوز، وقتی به فضای عمومی جامعه ی استان گیلان نگاه می کنیم، می بینیم که فضای مجازی واینترنت جز اصلی از زندگی مردم شده است، حال این حضور پرنگ مردم در فضای مجازی نقاط ضعف و قوت بسیاری را به همراه دارد که ما نمی خواهیم در اینجا به نقاط قوت و ضعف فضای مجازی بپردازیم ، حضور چشمگیر مردم گیلان در فضای مجازی سبب شده که مردم خبرهای خود را بیشتر از فضای مجازی در سایت های خبری محلی وکشوری طلب کنند آنها همه دست به دست هم داد تا سبب تشکیل سایت ها وخبرگزاری های متعدد در استان گیلان شود ؛ تعدد سایت های خبری یک نقطه ی قوت است که سبب گسترش دایره انتخاب مردم گشته است ، این یک نقطه قوت است زیرا امروزه اصلی ترین نقطه قوت در یک کشور پیشرفته گسترش دایره انتخاب مردم است .

خوب است که این سایت های خبری متعدد رسالت های یک رسانه ایی که امین مردم است که وظیفه رساندن صدای مردم به گوش مخاطبان را دارد و همچون وکیلی دلسوز مدافع آرمان هایی که مردم برایش از جان خانواده های خود گذشته اند شود و نشود یک رسانه ایی که درگیر پروژه هایی برای بدست آوردن قدرت وتعریف وتمجید از کانون قدرت شوند.

چند مدتی است وقتی به سایت های خبری در فضای مجازی استان نگاه می کنیم   احساسی به ما دست می دهد که انگار عده ا یی از اوضاع جامعه بی خبرند این آسیب تنها به این دوره باز نمی گردد رسانه باید صدایی باشد برای مردم نه….

حال چه شده ؟!!!!!!!!!

مدت زمانی است که چند سایت خبری استان به جای گفتن مشکلات مردم و دفاع از آرمان های نظام سعی به تعریف و تمجید از عده ایی مسئولین استانی وهمچنین تخریب رسانه های انقلابی که برای دفاع از آرمان های نظام چه در این دولت وچه در دولت گذشته صدایی شدند برای استضعاف و حقوق ضایع شده ی مردم انقلابی گیلان .

حال چند سوالی ذهن مارا درگیر می کند که چرا این رسانه ها به جای حفظ رسالت ژورنالیستی و رسانه ای !! شده اند تریبونی برای تبلیغاتی عده ای از مسئولین استانی وکشوری ودر قبال مشکلات مردم سکوتی معنا دار می کنند وسعی به گفتن سخنان رنگین و فاقد اعتبار رسانه ای وتعریف و تمجید غیر واقع وهمچنین در قبال انتقاد سایر رسانه ها به مدیران استانی جبهه گیری می کنند .

حال چند سوال را اینگونه مطرح می کنیم و جوابش را از شما مخاطب عزیز خواهانیم:

چرا این رسانه ها به جای گفتن مشکلات مدیریتی استان از جمله بی کاری ،رکود کشاورزی وباغداری وگرانی محصولات به سکوت پرداخته اند و به سخنان رنگین می پردازند ؟

چرا به جای تصویر کشیدن مشکلات مردم در استان سعی به تصویر کشیدن مسئولین استانی در جلسات رنگین دارند؟وبه تعریف وتمجید از اقایان می پردازند ؟

شاید دلیلش اجاره قدرت باشد

آری رسانه ای که به کانون قدرت وصل باشد ،پول صاحب قدرت را هم داشته باشد ، حمایت دولتی هم داشته باشد ابوذر هم که باشد در قبال این مشکلات مردم هم سکوت می کنند ، سلمان هم که باشد به تعریف وتمجید عده ای از صاحبان قدرت می پردازند.

وقتی عده ای سواد رسانه ای نداشته باشند و قدرت خود را اجاره کرده باشند درست است که به جای اینکه رسانه های خود را محلی برای امر به معروف و نهی از منکر کنند محل باند بازی و پروژه سازی برای رسانه های انقلابی وبه تصویر کشیدن تصاویر عده ای از مسئولین استانی در مجلس های رنگین بپردازند !

این در حالی است که همین رسانه ها ،رسانه های منتقد به اوضاع سیاسی استان را بی سواد معرفی می کنند حال این در حالی است که انتقاد این رسانه ها تنها به این دولت نیست بلکه به تمامی طیف هایی است که پایشان را برای آرمان های انقلاب و مردم مظلوم کج می گذارند

به امید انکه تمامی رسانه ها ، محلی باشند برای گفتن امر به معروف ونهی از منکر بدون در نظر گرفتن نسبت های فامیلی و حزبی و قدرتی…!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شهروند نیوز شنبه , 18 بهمن 1393 - 18:37

جناب شهروند این چنین مشکلاتی در میان مدیران رده بالا نیز وجود دارد و ممنون از پیگیری و دقت نظر شما . خواهشمندم در پیغامی که برایتان فرستادم نیز تأملی بفرمایید.