کمک ۹ میلیارد ریالی خیرین لنگرودی به کمیته امداد امام خمینی (ره)

رئیس کمیته امداد شهرستان لنگرود از کمک ۹ میلیاردی ریالی خیرین لنگرودی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

مهدی پنجی در گفتگو با خبرنگار لنگرنیوز اعلام کرد: خیرین شهرستان لنگرود در ۱۰ ماه نخست سال جاری بیش از ۹ میلیارد ریال را در قالب زکات، صدقات و کفاره  به کمیته امداد لنگرود کمک کردند.

رئیس کمیته امداد لنگرود افزود: ۱۰۹۱ خیر نیز تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال را به حساب ۲۲۳ نفر از ایتام تحت پوشش کمیته امداد لنگرود واریز کردند.

وی اظهار داشت: کمیته امداد لنگرود در راستای توانمند سازی خانواده های تحت حمایت، ۴۸۸ نفر از خانوارها را جهت آموزش در رشته های مختلف به آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد شهرستان و ۱۵ نفر نیز جهت اشتغال به مراکز مختلف معرفی شدند.

پنجی گفت: همزمان با دهه فجر، ۸۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره ) لنگرود جهت زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) به مشهد مقدس اعزام شدند که خیرین و حامیان لنگرودی هزینه این سفر معنوی را تامین کردند.

رئیس کمیته امداد لنگرود با بیان اینکه تعداد ۱۵۳نفر از مددجویان لنگرود در ۱۰ ماهه سال جاری کمک هزینه تهیه جهیزیه در یافت کرده اند، افزود: در این زمینه ۸۳ نفر نوعروس، ۵۹ نفر فرزندان ذکور خانواده تحت پوشش، ۱۱ نفر ازدواج مجدد جمعا کالاهایی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون ریال دریافت کرده اند.

وی از احداث ۳۰ واحد سرویس بهداشتی در سطح شهرستان لنگرود و مناطق محروم در دهه فجر خبر داد و افزود: برای این کار عمرانی ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شد که ۳۰۰ میلیون ریال آن توسط خیرین شهرستان و مابقی از اعتبارات کمیته امداد تامین شده است.