انحراف جشنواره بین المللی فجر از انقلاب

کمیل کاس پور  هر ساله با فرا رسیدن ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی،جشنواره ی بین الملی فجر نیز شروع به کار می کند،جشنواره فجر انگار هرسال روبه افول است، انگار اسلامی شدن جشنواره در حال سقوط است، انگار هر سال که از جشنواره فجر می گذرد، بسیار شبیه به سایر جشنواره های بین المللی، اسکارو […]

کمیل کاس پور

 هر ساله با فرا رسیدن ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی،جشنواره ی بین الملی فجر نیز شروع به کار می کند،جشنواره فجر انگار هرسال روبه افول است، انگار اسلامی شدن جشنواره در حال سقوط است، انگار هر سال که از جشنواره فجر می گذرد، بسیار شبیه به سایر جشنواره های بین المللی، اسکارو … می گردد از رقص باله دختران در افتتاحیه ی مراسم(امسال-برج میلاد تهران) تا معرفی کردن بعضی بازیگران ضد انقلاب که بعضاً در فیلم های ضد ایرانی بازی می کنند بعنوان ستون های سینمای انقلاب (امسال-برج میلاد-معرفی بهروز وثوقی و فردین بعنوان ستون های سینمای ایران) معرفی می شوند. در جشنواره ای که می بایست نام هنرمندان خالق آثار ارزشمند مروج فرهنگ انقلاب اسلامی به عنوان بزرگان سینما یاد شود، متاسفانه بازیگران طاغوتی و فراری که در کارنامه شان فقط خیانت به فرهنگ ایرانی و اسلامی و هرزگی را دارند به عنوان بزرگان تقدیر می شود و نام شان را می برند.

اصلا هر سال که از جشنواره ی فجر می گذرد، اوضاع بدتر می شود، خدا پدر بعضی از این کارگردانان ارزشی را بیامرزد، اگر این ها هم فیلم های ارزشی نمی ساختند، دیگر معلوم نبود وضع جشنواره فجر به کجا می انجامید.

در همه ی جای دنیا رسانه، علی الخصوص رسانه های تصویری، مروج فرهنگ و مکتبشان هستند، همه جا رسانه بی چون و چرا در خدمت حکومت است(هالیوود=صهیونیسم)، ولی انگار برای ما شده زحمت، انگار نمی توانیم از این ابزار مهم که حضرت امام خمینی از آن بعنوان یک دانشگاه عمومی یاد می کردند،کمال استفاده را ببریم.

جشنواره ی بین المللی فجری یا همان fajr international film festival

که باید مروج فرهنگ دینی ونمایشگر انقلاب اسلامی در کل دنیا باشد،شده است برای ما آینه ی دق،بعضاً از روی شرمندگی و خجالت نمیشود بعضی از این فیلم ها را در جمع خانواده ی خود دید.

امام خمینی(ره)پیرامون هنر می فرمایند:(تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده ی اسلام ناب محمدی(ص)باشد، هنری زیبا و پاک ست که کوبنده ی سرمایه داری مدرن و کمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط،اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد، و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد. منبع:صحیفه ی امام(ره)جلد۲۱ صفحه ی ۱۴۵-۴۲۹)

حال این هنر علی الخصوص جشنواره ی فجر که مهمترین رویداد فرهنگی کشور است، متاسفانه ناکار آمدترین ابزار فرهنگی جامعه شده است.

بازیگران بیشتر این فیلم ها را هم فعلا کار نداریم، آن ها نیز خود سوژه ایی هستند مفصل،آن هایی که نظام اسلامی برای آن ها هزینه کرده است و به این محبوبیت و مشهوریت دست پیدا کرده اند، حال چه وضعی دارند، پوششان چگونه است، رفتارشان چگونه است…

بگذریم…

باید از این ابزار-جشنواره ی بین المللی فجر-وسیله ای بسیار مهم در پیشبرد اهداف انقلاب استفاده کرد،متاسفانه استفاده که نمی شود، هیچ، بعضا خطوط قرمز اعتقادات و اصول نظام و انقلاب نیز، زیر سوال برده می شود.

جشنواره ی فجر که باید مروج سبک زندگی اسلامی باشد نه life style غربی، تا کی می خواهد به پیشتازی بی تاثیر خود و بعضاً تاثیرات منفی در جامعه و خصوصاً دنیا ادامه دهد؟!

بگذریم…

حال باید بنشینیم و منتظر بمانیم تا پایان جشنواره ی امسال، تا ببینیم داوران این جشنواره، امسال دیگر چه گلی ، بر روی فیلمسازان می زنند،

بنشینم و ببینیم کدام یک از این فیلم ها را، بهترین فیلم ایران اسلامی معرفی می کنند!