مزار شهدای گمنام تا پایان سال، تکمیل نمیشود + تصویر

البته طبق معمول تامین اعتبار مالی مشکل اصلی پروژه به شمار می آید که تاکنون ۲۵۰میلیون و ۱۶۰ هزار ریال تخصیص داده شده است.

به گزارش لنگرنیوز، ۲۶ شهریور سال ۱۳۹۲، ۴ شهید گمنام در لنگرود تشییع و در پارک فجر لنگرود تدفین شدند .

ساخت ضریح برای این چهار شهید گمنام، از دغدغه های اصلی مردم و مسئولین بود که بعد از گذشت چند ماه بعد از تدفین شهدای گمنام، کارگروهی متشکل از فرماده سپاه، فرماندار، شهرداری، بنیاد شهید و … ایجاد شد.

پس از مراسم تدفین کارگروهی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی لنگرود و شهرداری و شورای اسلامی لنگرود تشکیل شد تا طرحی توسط واحد عمران دانشگاه ازاد لنگرود برای بنای مرقد این ۴ شهید بزرگوار اماده شود که از بین طرح های ارائه شده یک طرح برای مزارشهدای گمنام مورد قبول قرار گرفت.

بعد از گذشت حدود یک سال از تدفین شهدای گمنام، ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ مراسم کلنگ زنی مزار شهدای گمنام انجام شد .

هزینه مبلغ تقریبی این پروزه، بیش از ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شد که طبق اعلام شرکت تیماس گیل که مجری انجام این پروژه است، طرح در سه فاز انجام میشود.

پایان کار این پروژه اسفند ۱۳۹۳ اعلام شد که حدود ۱۲ روز دیگر به اسفند باقی مانده است و طرح شهدای گمنام هنوز به ۵۰ درصد پیشرفت نرسیده است.

میتوان این پروژه را به عنوان نخستین وعده اعضای شورای شهر اعلام کرد که به تعویق افتاده است.

البته طبق معمول تامین اعتبار مالی مشکل اصلی پروژه به شمار می آید که تاکنون ۲۵۰میلیون و ۱۶۰ هزار ریال تخصیص داده شده است.

قرار بود حداقل کار انجام شده قبل از سال جاری، نصب گنبد مزار شهدا باشد که طبق اخرین آمار، یکی از شرکت های لوشان مسئول ساخت اِلمان مزار می باشد که کار ساخت را در ۱۰ روز اخیر شروع کرده است و تنها امیدواری که میتوان داشت این است که قبل از پایان سال ۱۳۹۳، گنبد مزار شهدای گمنام نصب خواهد شد.

عمده ترین سوالی که پیش می آید این است که چرا شرکت تیماس گیل و شورا و کسانی که متولی اجرای این پروژه بودند با اطلاع از تمام موارد از تامین اعتبار تا شرایط جوی هوا و … طول مدت اجرای این پروژه را حدود ۷ ماه اعلام کرده اند که در حال حاضر در پایان ۷ ماه اعلام شده تنها پیشرفت کاری زیر ۵۰ درصد می باشد.

تصاویر زیر گویای آخرین پیشرفت کاری مزار شهدای گمنام می باشد.

 

1 (9) 1 (8) 1 (7) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (1)