تعدادی از مراجع عظام تقلید با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأکید کردند.

به گزارش لنگرنیوز، تعدادی از علما و مراجع عظام تقلید قم در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و یوم الله ۲۲ بهمن، مردم را به حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت این روز دعوت کردند. همچنین برخی نهادهای حوزوی نیز با صدور بیانیه‌هایی مردم را به حضور گسترده در این مراسم دعوت کردند.

1

انقلاب پس از گذر از طوفان های سهمگین به اینجا رسیده است

بر اساس این گزارش آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح سه‌شنبه در درس خارج فقه ضمن تأکید بر حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ۳۵ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و این انقلاب پس از گذر از طوفان‌های سهمگین به اینجا رسیده است.

وی  ابراز داشت: دشمنان در این ۳۵ سال از هیچ اقدام خصمانه‌ای علیه مردم و انقلاب فروگذار نکردند. از آن جمله می‌توان به جنگ تحمیلی هشت ساله اشاره کرد.

استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: این روزهای بزرگ صحنه تبلور و عینیت یافتن وفاداری و حمایت مردم از نظام است، زیرا دشمنان در این روزها به دنبال سنجش عمومی هستند تا به عیار خود حامیان انقلاب را بسنجند و به همین دلیل شرکت در این راهپیمایی از اهمیت خاصی برخوردار است.

باید قدر نعمت انقلاب را بدانیم

همچنین آیت الله جعفر سبحانی نیز در پایان درس خارج خود ضمن گرامیداشت ۲۲ بهمن بیان کرد: ۲۲ بهمن از جمله ایام الله بود که خداوند نعمت را به روی ما بازکرد و امامی را به فریاد این ملت ستمدیده رساند که با شکست طاغوت، آنها را از ظلمت‌ها به سوی نور الهی هدایت کرد، پس هم باید این روز بزرگ را به خاطر بسپاریم و آن را گرامی بداریم و هم در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن شرکت کنیم.

وی ابراز داشت: باید قدر انقلاب را بدانیم، اگر شکر نکنیم آن را از دست می‌دهیم، در این روز برکات و نعمات الهی بر ما نازل می شود.

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن عبادت است

همچنین آیت الله جوادی آملی نیز بر ضرورت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: امنیت کشور و نظام به دست خدا است ولی وظیفه ما نیز حمایت از آرمان‌های کشور است.

وی ادامه داد: وظیفه داریم تا با راهپیمایی ۲۲ بهمن به امام و شهدا احترام بگذاریم و از رهبری حمایت کنیم.

استاد برجسته حوزه افزود: حضور در راهپیمایی عرض ادب به دین و عبادت است و باید با وضو راهپیمایی کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با همین شعار‌ها پیروز شد، اضافه کرد: این کشور با همین شعار‌ها نیز در مقابل استکبار ایستاده و تا ظهور باقی خواهد ماند.

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه

جامعه مدرسین حوزه علمیه نیز با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: شکوفایی‌های خیره کننده در دست‌یابی به چرخه سوخت و تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای، تلاش‌های ثمر بخش در فناوری‌های موشکی، پیروزی‌های جوانان برومند ایرانی در المپیادهای علمی و رشد زاید الوصف در پزشکی در پرتو انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

تاریخ انقلاب گواه است که تهدیدها، تحمیل‌ها و تحریم‌ها، خللی در عزم استوار ملت ایران و عهد مستحکم مردم با امام و شهیدان ایجاد نکرد، تاریخ انقلاب گواه است که این ملت، ‌با پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و قدرت‌های شیطانی بویژه آمریکا، انگلیس و اسرائیل را به زانو در آورد.

بیداری اسلامی ‌و روح استکبارستیزی مسلمانان در جهان اسلام، نشان از گسترش و فراگیری پیام انقلاب اسلامی دارد. پیام مقام‌ معظم‌ رهبری به جوانان اروپا و آمریکا و تأثیرات ژرف آن در عرصه جهانی، ‌نشان از جایگاه اسلام و انقلاب دارد.

آری، ‌راه همان راه است. ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمنان انقلاب و اسلام، بویژه آمریکای جنایتکار لحظه‌ای از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و با سلاح تهدید و تحریم می‌کوشند تا در عزم استوار ملت ایران خلل وارد کنند که ان شاء الله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر بر این پندارها خط بطلان خواهد کشید.

۲۲ بهمن روزی است که مردم برای اجرای معنویت و اسلامیت به صحنه آمدند

همچنین آیت الله مسعودی خمینی نیز طی بیانیه‌ای بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تأکید کرد.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:حکومت اسلامی پس از شکنجه‌ها، تبعیدها و سختی‌ها در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید و حکومت اسلامی و جمهوری به واسطه رهبری امام خمینی(ره) در کشور استقرار پیدا کرد و در جهان گسترده شد.

در ادامه این بیانیه با بیان اینکه استقرار حکومت بر مبنای دین بی‌سابقه است، آمده است: سرنوشت مردم ایران در روز ۲۲ بهمن مشخص شد و با استقرار حکومت اسلامی بیان کردند که می‌خواهیم جمهوری اسلامی در کشور پیاده شود، پس از تبعیدها، شکنجه‌ها و فداکاری‌ها این امر محقق شد.

در ادامه بیانیه این عضو جامعه مدرسین آمده است: ۲۲ بهمن روزی است که مردم برای اجرای معنویت و اسلامیت به صحنه آمدند و قدرت‌های جهان به شکست محکوم شدند، زیرا این ملت بدون اسلحه و قدرت در اثر نیروی معنوی و اسلامی رژیم شاهنشاهی را سرنگون کردند.

بیانیه تولیت آستان مقدس قم به مناسبت ۲۲ بهمن

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با انتشار بیانیه‌ای، از ملت انقلابی و ولایت مدار ایران اسلامی برای برگزاری هرچه با شکوه تر آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کرد.

متن بیانیه حجت الاسلام سید محمد سعیدی، بدین شرح است:

دهه فجر دهه افتخار آفرینی ملت شریف ایران در  برپایی  انقلاب شکوهمند اسلامی است. روزها و ساعت ها و لحظه های دهه فجر، هر یک خاطرات ارزشمندی را به یاد می آورد و عزت ملتی را فریاد می زند که با عزم استوار خود، رژیم منحوس پهلوی که همانا دست نشانده استکبار جهانی بود، به شکست وادار کرد و با رهنمودهای امام عظیم الشأن انقلاب و اهدای هزاران شهید، پس از قرن ها اسلام را حاکم ساخت و استقلال و آزادی را برای خود به ارمغان آورد.

اکنون پس از گذشت  سی و شش سال از عمر پر برکت انقلاب، جای آن دارد که سر سپاس بر آستان کبریایی حضرت پروردگار بساییم و ضمن قدردانی  این هدیه ارزشمند خداوند، به خدمات و برکات انقلاب بیندیشیم.

رونق کم نظیر محافل انس با قرآن و عترت  – به ویژه  در میان جوانان –  تعالی ارزش های فرهنگی و برگزاری مراسم معنوی همچون اعتکاف و شب های قدر، توسعه و ترویج فرهنگ استکبار ستیزی و بیداری اسلامی  و انتشار آن در جهان اسلام، دستیابی به مهم ترین اکتشافات علمی و به ویژه در عرصه انرژی صلح آمیز هسته ای، کسب مدال های قهرمانی در عرصه های ورزشی و المپیاد های  علمی، رونق تولید داخلی  و کم شدن وابستگی  به واردات، تلاش زائد الوصف جوانان در قالب گروه های جهادی همه و همه بخشی از خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی است.

این همه  در حالی صورت می گرفت که قدرت های استکباری با تحمیل هشت سال جنگ بر ملت ایران و سپس تهاجم فرهنگی و فتنه انگیزی های گسترده و بعد از آن تحریم های اقتصادی، تلاش می کردند تا رشد و پیشرفت همه جانبه ملت ایران را متوقف  سازند. اما چنین نشد و آفتاب  انقلاب فروزان تر از گذشته  آفاق را در نوردیده است و راهپیمایی  ۲۲ بهمن امسال  بار دیگر حضور ملت ایران در صحنه  و عهد ناگسستنی مردم با آرمان‌های انقلاب و راه امام و شهدا و پیروی  از اصل ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای را نشان خواهد داد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) ضمن تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عموم ملت شریف ایران را به حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت می کند که انشاءالله  موجب خشنودی حضرت ولیعصر ارواحنا له الفدا و نا امیدی دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.