۴۰۰ هزار نفر بیمه اجباری تامین اجتماعی شدند/رشد اقتصادی ۵ درصد در سال ۱۳۹۴

علی ربیعی با اشاره به رشد اشتغال زایی در کشور گفت : در سال جاری ۴۰۰ هزار نفر بیمه اجباری تامین اجتماعی شدند.

به گزارش لنگرنیوز، علی ربیعی ظهر امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهرستان لنگرود با تبریک سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم همه ساله درر این روز با تجمع، وحدت خود را به دنیا نشان میدهند و اعلام میکنند که پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی کبیر به دست آمده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : حضور مردم در راهپیمایی ها، نمایش قدرت، عظمت و همدلی بین تمام آحاد ملت است که امروز همه در زیر یک پرچم و به رهبری امام خامنه ای در مقابل دشمن قد علم میکنیم.
وی با بیان اینکه نخستین آرمان انقلاب، استقلال بود، افزود : در گذشته انگلیس و روسیه در سفارت خانه ها برای کشور تعیین و تکلیف میکردند ورژیم پهلوی را بر تخت نشاندند، ولی با شکل گیری انقلاب اسلامی و تعطیلی سفارت خانه ها، مردم بر روی کشور نظارت دارند و مسئوان با رای مردم انتخاب می شوند.
ربیعی تصریح کرد : ولایت فقیه از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امام راحل این ارمغان را برای هدایت کشور مشخص کردند.
این مقام عالی کشور اضافه کرد : حرکت های آزادی خواهانه کشورهای دنیا الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران است که در دنیا در مقابل سلطه قد علم کردنده اند و خواهان استقلال و آزادی کشور خود هستند.
وی گفت : ایران هراسی یکی از شیوه های دشمن بر علیه ایران بود ولی امروز استکبار جهانی نجبور شده است در برابر نمایندگان ایران مذاکره کنند و وزیر امور خارجه آمریکا افتخار می‌کند با وزیر خارجه ایران قدم بزند.
دکتر ربیعی افزود : سیاست خارجی کشور بر اساس رهنمود های رهبری تبیین شده است و دنیا افتخار میکند که با ایران رابطه برقرار کرده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : یکی از موفقیات دولت اخلاق مداری و فرهنگ است و ما با ملت راستگو هستیم و آمار غلط به مردم اعلام نمیکنیم.
وی با بیان اینکه با خداوند پیمان می‌بندیم از رنج مردم غافل نشویم و لبخند رضایت بر لبان مردم ما را خوشحال می‌کند افزود : باید با همه توان خود را برای پیشرفت و بهبود زندگی مردم به کار بگیریم.
علی ربیعی با اشاره به رشد اشتغال زایی در کشور گفت : در سال جاری ۴۰۰ هزار نفر بیمه اجباری تامین اجتماعی شدند.
این مقام عالی کشور اضافه کرد : حدود ۱۰ میلیون نفر از افرادی که دچار سو تغذیه و بیماری های صعب العلاج بودند شناسایی شدند و قصد داریم توزیع سبد کالا را با نظام شناسایی افراد نیازمند داشته باشیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سخت بیمارستان تخصصی قلب در لنگرود خبر داد و افزود : با ساخت این بیمارستان بیماران قبلی شرق گیلان و غرب مازندران تحت پوشش قرار میگیرند و ساخت این بیمارستان در تولید اشتغال زایی و توسعه تاثیر بسزایی دارد.
وزیر کار گفت: امسال توانستیم رشد سه درصدی اقتصادی را تجربه کنیم و برای سال آینده رشد ۵ درصدی را در برنامه داریم، کشور را با نفت بشکه‌ای ۴۰ دلار پیش می‌بریم و برای بخش‌های مختلف برنامه داریم.