ظریف به جای آمریکا منتقدان داخلی را به باد انتقاد گرفت

به گزارش لنگرنیوز ، کیهان نوشت : پنج‌شنبه هفته گذشته بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۷ شرکت را به بهانه تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داد. با این تحریم‌های ضد ایرانی بار دیگر دست آمریکا رو شد و مشخص گردید طرف مذاکره کمترین زمینه‌ای برای اعتماد ندارد.   مقارن […]

به گزارش لنگرنیوز ، کیهان نوشت :

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۷ شرکت را به بهانه تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داد. با این تحریم‌های ضد ایرانی بار دیگر دست آمریکا رو شد و مشخص گردید طرف مذاکره کمترین زمینه‌ای برای اعتماد ندارد.

 

مقارن با این فضا که حاکی از آن است که نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد؛ حداقل انتظار این بود که دستگاه سیاست خارجی کشورمان واکنش مناسبی نسبت به تحریم‌های جدید ضد ایرانی نشان می‌داد.

این انتظار از سوی مردم و رسانه‌های اصولگرا به درازا کشید و حتی روز پس از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، این‌بار کنگره در حرکتی باج‌خواهانه طرحی را به میان کشید که بر اساس آن برخی نمایندگان آمریکایی به دنبال تغییر مفاد توافقنامه هسته‌ای ژنو هستند.
اما به هر حال پس از سه روز از تحریم‌های اخیر آمریکا بر ضد کشورمان، وزیر امور خارجه نسبت به این اقدام پرسش‌برانگیز حریف واکنش نشان داد.

البته محمدجواد ظریف نه در جمع خبرنگاران حاضر شد و نه بصورت رسمی به این مسئله واکنش نشان داد.

ظریف تنها با نوشتن چند سطر در صفحه فیس‌بوک خود به اقدام آمریکایی‌ها پرداخت و آن را نامناسب دانست اما به‌جای اعتراض به رویکرد خصمانه واشنگتن، منتقدان داخلی را به باد انتقاد گرفت و توضیح نداد که چرا جای متهم و شاکی را عوض کرده است!

ظریف در صفحه فیس بوک خود که معلوم نیست با کدام توجیه به تریبون رسمی! وزارت خارجه تبدیل شده است ، نوشت: در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظر گرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم و توضیح نداد ، این چه پاسخی بوده است که باید از نگاه مردم پنهان بماند؟!