حضور گسترده سگ های ولگرد در شهر + تصویر

با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و رفت و آمد مسافران نوروزی، شایسته است در جهت رفع این مشکل، شهرداری تدبیری کند که حداقل در مرکز شهر شاهد چنین ماجرایی نباشیم.

به گزارش خبرنگار لنگرنیوز، در سه ماه گذشته اخباری در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد از طریق سایت های گیلانی منتشر شد که  دو شهر رشت و لاهیجان در صدراین  اخبار قرار داشتند. در لنگرود نیز
برخی از مسئولین کشتار سگ ها را برای حل این مشکل انتخاب کردند که این موضوع موجب ایجاد سر و صدای زیادی در بین مردم شد.

اواخر آذر ماه سال جاری، مسئله جمع آوری سگ های ولگرد لنگرود در فضاهای مجازی از سوی شهروندان منتشر شد که برخی موافق کشتار و اکثرا  مخالف بودند و اعلام میکردند که باید سگ ها جمع آوری و در محلی اسکان داده شده و عقیم شوند.

با توجه به اینکه جمع اوری سگ ها در سطح شهر بر عهده شهرداری می باشد،گلباغی شهردار لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوزگفت: صحبت هایی با جمعیت حامیان محیط زیست لنگرود در این مورد صحبت شد و نتیجه حاصل این بود که حامیان محیط زیست زمینی را خریداری نمایند که متاسفانه تا کنون خبری مبنی بر تحقق این مهم منتشر نشده است.

البته شهرداری اعلام کرده بود که هزینه زمین خریداری شده را نیز پرداخت میکند ولی هنوز اقدامی از هر دو طرف انجام نشده است و کماکان شاهد تردد روز افزون سگها در سطح شهر هستیم .

سوال اینجاست که چرا با این که اعضای شورای شهر برای جمع آوری سگ های ولگرد و اسکان در یک محل مناسب اعلام آمادگی کردند ولی تا کنون اقدامی از سوی دوست داران محیط زیست صورت نشده است؟

آیا سه ماه، زمان کمی برای تهیه و خرید تکه ای زمین برای اسکان سگها نیست ؟

چرا شهرداری بدون واسطه وارد عمل نمیشود ؟

سگ های ولگرد علاوه بر انتقال بیماری، باعث وحشت مردم نیز می شود که نیاز است شهرداری و متولیان اصلی آن وارد عمل شوند.

ظهر سه شنبه شهروندان لنگرودی که در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند شاهد رژه چند سگ در مرکز شهر بودند.
همان طور که در تصاویر زیر می بینید سگها به راحتی در میدان اصلی شهر و در میان مردم و خودروها دیده می شدند

با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و رفت و آمد مسافران نوروزی، شایسته است در جهت رفع این مشکل، شهرداری تدبیری کند که حداقل در مرکز شهر شاهد چنین ماجرایی نباشیم.

تصایر زیر مربوط به ۲۲ بهمن بعد از راهپیمایی می باشد.

IMG_0358

IMG_0359

 

 

تصویر زیر نیز مربوط به چند هفته پیش در آقا سید عبدالله می باشد.

 

سگ ولگرد (1)

سگ ولگرد (2)

تصویر زیر مربوط به بامداد شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ مربوط به ورودی جاده لیلاکوه می باشد.

1