خبر: 19958 / تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت : ۱۰:۱۶:۲۰
صبح امروز

مادر شهیدان آذر ارجمند به رحمت خدا پیوست

خانم خدیجه صافدل ، مادر شهیدان آذر ارجمند صبح امروز بر اثر کهولت سن به رحمت خدا پیوست.

به گزارش لنگرنیوز، خانم خدیجه صافدل لنگرودی ، مادر شهیدان آذر ارجمند صبح امروز بر اثر کهولت سن به رحمت خدا پیوست.

مرحومه صافدل لنگرودی  مادر شهیدان محمود و قاسم آذر ارجمند می باشد.

مراسم تشییع پیکر ام الشهدا آذر ارجمند، عصر امروز ساعت ۱۴:۳۰ از منزل این موحومه به طرف گلزار شهدای لنگرود برگزار می شود.

 

معلم شهید قاسم آذر ارجمند در نهم شهریور و سال هزار سیصد و سی و پنج، در آنسر محله، شهرستان لنگرود در خانواده ای مومن و متدین چشم به دنیا گشود، و دومین فرزند خانواده بود که کانون کوچک و با صفای غلامحسین آذر ارجمند را گرما بخشید، و بعدها قاسم در کنار ۳ برادر بزرگوار و چهار خواهر مکرمه اش با صلح و صفا و عشق و محبت نسبت به یکدیگر و در کنار پدر و مادر بزرگوارشان روزگار سپری کردند.

سرانجام در ۱۲/۲/۶۲ در حالیکه با تهیه قرص نانی عازم خانه اش بود در بین راه خانه دقایقی ایستاد، و دو منافق موتور سوار که در کمین وی نشسته بودند از فرصت استفاده کردند به او حمله ور شدند و با اصابت تیر به ناحیه گلو و قلب مالامال از ایمان، عشق او را سوراخ کردند و قامت سرافراز و غیرتمند آن شهید در خون خود غلطید و سندی بر کینه توزی و سرسپردگی ایادی امریکای جهانخوار و منافقین کور دل شد.

 

سردار شهید حاج محمود آذر ارجمند جانشین اطلاعات عملیات لشکر ۲۵ کربلا، در سال ۱۳۳۶ بدنیا آمده بود پس از سپری نمودن دوران تحصیل در سال۵۷ مدرک دیپلم خود را اخذ کرد .

آذرارجمند در عملیات‌های بسیاری شرکت نمود. او چندی بعد فرماندهی تیپ اطلاعات و عملیات لشگر۲۵ کربلا را بر عهده گرفت و سرانجام در روز پنجشنبه مورخه ۹ دی ۱۳۶۱ در سن ۲۵ سالگی در جمع ستارگان درخشان راه سرخ شهادت قرار گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی لنگرنیوز، ضایعه درگذشت این مادر بزرگوار را به خانواده ایشان تسلیت میگوید.

 

بوسه شهید قاسم آذرارجمند بر صورت شهید محمود آذر ارجمند

1

کلیدواژه


نظرات | ۳ نظر

موسی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۳

روحش شاد

حداد لنگرودي
بهمن ۲۳, ۱۳۹۳ در ۱۲:۱۴

با احترام و تمکین بر مشیت الهی و با نهایت تاسف و تاثر مصیبت وارده را بر خانواده بزرگوار تسلیت عرض نموده و برای آن مرحومه علو درجات و برای فرزندان گرامش صبر و شکیبایی از درگاه باری تعالی خواستارم.

حداد لنگرودی

SH EI DA
بهمن ۲۳, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۷

درگذشت بانوی صبور، مادر شهیدان آذر ارجمند را به روح مطهر آن دو شهید راه حق و به همه‌ی بازماندگان و همرزمانشان تسلیت می گویم، و امیدوارم روح مطهر این بانوی بزرگوار در کنار ارواح طیبه‌ی فرزندان عزیز خود مشمول رحمت و مغفرت و رضوان الهی باشد.
امین

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir