۳ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز در لنگرود کشف شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود از کشف ۳ هزار قلم لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز درسطح شهرستان لنگرود خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز از کشف ۳ هزار قلم لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز درسطح شهرستان لنگرود خبر داد.
دکتر رامین غلامپور افزود : در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان کالاهای آرایشی و بهداشتی، شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها مسئول نظارت بر کالاهای بهداشتی هستند.
وی اظهار کرد : متاسفانه کشور ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان لوازم آرایشی است که به تبع شاهد وارد شدن این کالا نیز هستیم که وارد کنندگان علاوه بر پرداخت عوارض ملزم به اخذر مجوزهای بهداشتی در زمینه واردات و درج مشخصات مشخص شده می باشد.
دکتر غلامپور تصریح کرد : نظارت بر حسن اجرای این قوانین در مبادی ورودی و همچنین برخورد با وارد کنندگان و عرضع کنندگان محصولات غیر مجاز از جمله وظایف شبکه بهداشت و درمان میباشد.
وی با بیان اینکه در این راستا واحد نظارت شبکه بهداشت لنگرود بازدید های انفرادی و اشتراکی با نمایندگان سایر ادارات را از سطح عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی شهرستان انجام داده است، گفت : از ابتدای سال تاکنون ۳۲ مورد تخلف توسط کارشناسان کشف و تعداد بیش از ۳۱۰۰ عدد انواع محصولات آرایشی غیر مجاز ضبط شد.
مدیر شبکه بهداشت لنگرود افزود : تاکنون ۱۸ پرونده قضایی نیز تشکیل و به مراجع قضایی اعلام شده است.
وی اظهار کرد : در این راستا و جهت تنویر افکار عمومی نمایشگاهی از محصولات ضبط شده غیر مجاز در معرض دید مردم قرار گرفت.