مسابقات ملی ترابری هلال احمر با حضور ۱۵۰ امدادگر در مرکز تخصصی چاف برگزار می‌شود

علیرضا خصوصی‌ثانی اظهار کرد : دومین دوره مسابقات ترابری زمینی سراسر کشور از اول تا سوم اسفندماه با حضور ۱۵۰ راننده امداد و نجات در مرکز تخصصی چاف لنگرود برگزار می‌شود.

به گزارش لنگرنیوز، علیرضا خصوصی‌ثانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد : دومین دوره مسابقات ترابری زمینی سراسر کشور  از اول تا سوم اسفندماه با حضور ۱۵۰ راننده امداد و نجات در مرکز تخصصی چاف لنگرود برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سطح بالای مسابقات،  افزود:  از هر استان ۳ راننده در این دوره از مسابقات که در چهار آیتم رانندگی با تریلی ، آرگو ، آمبولانس و ست‌های نجات برگزار می‌شود حضور دارند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به برگزاری بخش نخست این مسابقه، گفت: امدادگران در رعایت نکات ایمنی و شناخت نکات فنی  و استفاده صحیح از ابزار آلات، ست نجات وتجهیزات تخصصی با هم رقابت می‌کنند.

خصوصی‌ثانی، خاطرنشان کرد: در هر یک از آیتم های ذکر شده با حضور و داوری  مربیان برجسته کشوری و استانی نفرات اول تا سوم مشخص می‌شوند.

وی برگزاری کلاسهای آموزشی را برای افزایش توانمندی و بهره‌گیری از اطلاعات روز امدادی را از دیگر برنامه‌های این مسابقات عنوان کرد.

مدیرعال هلال احمر گیلان با بیان اینکه فعالیتهای امداد و نجات کاری معنوی بوده که با عشق و علاقه انجام می‌شود، افزود: توجه مسئولان به فعالیت‌های این سازمان وظیفه هلال احمر را بیشتر می‌کند تا با برنامه‌ریزی دقیق سال‌های آتی به کمک مردم بشتابد.

خصوصی‌ثانی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر جمعیتی مردمی بوده و بیشتر نیز با کمکهای مردمی اداره می‌شود، تصریح کرد: این سازمان برای جذب امدادگر از مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و نیروهای داوطلب کمک می‌گیرد.