کمیسیون ماده ۱۰ نباید به احزاب حامی فتنه مجوز فعالیت بدهد

گناه نکردن بهتر از توبه است و از این رو کمیسیون ماده ۱۰ نباید کاری کند بعداً ناچار شود پروانه فعالیت برخی احزاب را لغو کند.

به گزارش لنگرنیوز ، حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه با اشاره به بررسی درخواست مجوز فعالیت حزب اتحاد ملت ایران و مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به فارس گفت :‌ طبق قانون جدید که در مجلس در حال بررسی است، اعضای شورای مرکزی احزابی که حزب‌شان به دلایل امنیتی و خلاف قانون منحل شده است، نمی‌توانند در قالب حزب جدید فعالیت کنند.
ترقی با بیان اینکه کمیسیون ماده ۱۰ باید در این زمینه و پیرامون سوابق احزاب دقت کافی و لازم داشته باشد، افزود: این کمیسیون نباید اجازه دهد احزابی که اعضای آن در مسیر فتنه و حمایت از فتنه بوده‌اند، تشکیل حزب دهند.
این فعال حزبی با اشاره به انحلال پروانه فعالیت احزاب دوقلوی مشارکت و مجاهدین تصریح کرد: گناه نکردن بهتر از توبه است و از این رو کمیسیون ماده ۱۰ نباید کاری کند که بعداً ناچار شود پروانه فعالیت برخی احزاب را لغو کند و بهتر است از هم‌اکنون به این مساله توجه کند.
برخی از اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین در قالب عناوین جدیدی از جمله حزب اتحاد ملت ایران و مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب درخواست مجوز فعالیت از کمیسیون ماده ۱۰ کرده‌اند.