ایران مرکز ثقل قدرت جهانی اسلام است/ دنیا به ‌دنبال مطالعه علمی مقاومت مردم ایران

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز اسلامی که از ایران صادر می‌شود حاوی عشق و ایثار، فداکاری و گذشت است، گفت: ایران مرکز ثقل قدرت جهانی اسلام است.

به گزارش لنگرنیوز، آیت‌الله رضا رمضانی امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه کومله با اشاره به اهمیت برپایی نماز جمعه اظهار کرد: در بیش از ۸۲۰ مکان نماز جمعه اقامه می‌شود، اجتماعی که دو بعد عبادی و سیاسی دارد.

وی افزود: یاد خدا حد و مرز ندارد و موجب آرامش می‌شود و انسان باید به شرح وظایفی که به‌عهده همگان گذاشته شده است بپردازد و نماز جمعه می‌تواند زمینه‌ای برای رشد اخلاقی باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دین باید در متن زندگی انسان وجود داشته باشد، تصریح کرد: امام راحل اسلام با عمل را به ما آموخت و در جمله‌های خود فرمودند می‌خواهم با انقلاب آبادانی را به شما بازگردانم.

ایران تنها قدرت مقابله با قدرت‌های استکباری/ می‌خواهند اسلام را وارونه جلوه دهند

وی به نقش مهم ایران اسلامی در دنیا اشاره کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران حرف برای گفتن دارد و در یک طرف میز مذاکره تمام قدرت‌های جهان قرار دارند و طرف دیگر ایران است که نشان می‌دهد ایران تنها قدرتی است که در مقابل آنها ایستاده است.

رمضانی با بیان اینکه جامعه اسلامی امروز در دنیا این قدرت را دارد که بتواند حرف خود را به کرسی بنشاند، خاطرنشان کرد: اگر در حق این اسلام ظلم نمی‌شد امروزه جامعه اسلامی قدرتمندترین جوامع بشری می‌شد و امروز نیز می‌خواهند اسلام را وارونه جلوه دهند.

ایران مرکز ثقل قدرت جهانی اسلام

وی ایران اسلامی را مرکز ثقل قدرت جهانی اسلام دانست و یادآور شد: امروز اسلامی که از ایران صادر می‌شود حاوی عشق و ایثار، فداکاری و گذشت است نه اسلامی که برخی‌ها آن را معرفی می‌کنند و به‌ دنبال ذلت و عقب‌نشینی است.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری ادامه داد: اسلامی که امام (ره) معرفی کرده نه افرادش ظلم می‌کنند و نه ظلم می‌پذیرند و این اسلام مستضعفان و بر اساس آموزه‌های قرآنی است و صالحان باید کمک دهند.

وی با تاکید بر اینکه دنیا به دنبال درک چنین اسلامی است، تصریح کرد: کمیسیون‌های اسلام‌شناسی به‌ دنبال این هستند که ببینند چه اتفاقی افتاده و نوجوانان ۱۳ ساله در دوران جنگ چه تئوری را آموختند که از همه چیز خود گذشتند و با خواهش و تمنا برای گرفتن اجازه از والدین خود در میدان رزم مقابله کردند و حماسه‌ آفریدند و شهید شدند.

رمضانی با بیان اینکه شهدا برای این رفتند که به معجزه جاودانه خدای بزرگ توجه داشته باشند و آنچه که انبیا برای آن آمدند در جامعه بشری پیاده شود، افزود: بسیاری از کشورها به دنبال این هستند که مقاومت مردم ایران را مورد مطالعه علمی قرار دهند و در ایران اسلامی رصد کردند که اینها همان کسانی هستند که مورد باور امام (ره) بودند.

دلبستگی جوانان اروپایی به نگاه آزادمنشانه ایران اسلامی

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران الگویی شده که دنیا را متحیر کرده و غیرمسلمانان نیز از آن بهره‌مند شده‌اند، متذکر شد: امروز آنها در میدان مبارزه قرار می‌گیرند و هراس ندارند و به دنبال مصلح صالح حضرت مهدی (عج) هستند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری تقویت خودسازی، نگهداری ارزش‌ها، زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: مردم انقلاب اسلامی ایران هرگز کم نگذاشته‌اند و مسئولان نیز بر حسب این ایثار مردم نباید کم بگذارند و به درستی به وظایف خود عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه باید نهضت خدمت‌رسانی و تلاش جدی و پرشتاب صورت گیرد، یادآور شد: جوانان اروپایی به نگاه آزادمنشانه ایران اسلامی دل بسته‌اند و باید زمینه دولت حضرت مهدی (عج) فراهم شود.