شهروندان لنگرود در جوار ۲۳ امامزاده این شهرستان سال را نو می کنند/توزیع بیش از۲هزار بروشور در ایام نوروز

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لنگرود با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در ۲۳ امام زاده شهرستان انجام میشود، افزود : بقعه آقا سید محمد کیاکلایه، بقعه سید جلال شلمان، امام زاده حسین ماهی فروشان و بقعه آقا سید محمد کلید بر، آقا سید حسن کومله از جمله بقاع های شاخص و مجری طرح آرامش بهاری میباشد.

حجت الاسلام مهدی بازدار در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز، با بیان اینکه حضرت زهرا(س) عامل بدبختی مردم را دوری کردن از قرآن اعلام کردند، گفت : برخی از مشکلات امروز جامعه ما نیز فراموشی قرآن و عدم توجه به دستورات الهی است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لنگرود افزود : عید واقعی عیدی است که مردم در آن روز کار خطایی انجام ندهند و انسان باید تلاش کند که همواره در راستای حق طلبی و اجرای دستورات الهی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در سطح شهرستان و بقاع، تصریح کرد : این طرح از ۲۸ اسفند آغاز میشود که تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ادامه دارد.

بازدار اضافه کرد : برگزاری جلسات توجیهی، غبار روبی و عطرافشانی بقاع متبرکه، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، راه اندازی ایستگاه سلامت و ویژه برنامه تحویل سال نو از جمله برنامه های طرح آرامش بهاری می باشد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لنگرود با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در ۲۳ امام زاده شهرستان انجام میشود، افزود : بقعه آقا سید محمد کیاکلایه، بقعه سید جلال شلمان، امام زاده حسین ماهی فروشان و بقعه آقا سید محمد کلید بر، آقا سید حسن کومله از جمله بقاع های شاخص و مجری طرح آرامش بهاری میباشد.

وی از راه اندازی خیمه های معرفت، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره خانواده و کودک و نوجوان خبر داد و گفت : این طرح های در بقاع شاخص شهرستان انجام میشود.

حجت الاسلام بازدار با بیان اینکه طرح سوگواره یاس نبوی همزمان با ایام فاطمیه دوم انجام میشود اظهار کرد : این طرح از ۲ تا ۶ فروردین سال ۱۳۹۴ در سطح بقاع متبرکه انجام میشود.

بازدار از برپایی سفره های هفت سین متشکل از القاب حضرت زهرا(س) خبر داد و اضافه کرد : ویژه برنامه صبح شهادت در ۴ فروردین سال جدید برگزار میشود و در عصر روز شهادت نیز مراسم ویژه بانوان در بقعه آقت سید جواد موبندان انجام میشود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه لنگرود اظهار کرد : در ایام نوروز و در بین مسافران نوروزی بیش از ۲ هزار بروشور معرفی امام زادگان شهرستان لنگرود توزیع میشود.